
Britanski prestolonaslednik princ Charles in njegova dolgoletna ljubica Camilla Parker Bowles sta prvotno načrtovala, da bi se poročila v petek, 8. aprila. Čeprav je njun tiskovni predstavnik še pred uradno znanim datumom pogreba papeža Janeza Pavla II. sporočil, da datuma poroke ne bosta spreminjala, so se v kraljevi družini odločili drugače.
Tako se bosta Charles in Camilla poročila v soboto, 9. aprila, saj se bo princ Charles udeležil papeževega pogreba.
Njuna poroka bo civilna, nato pa se bosta udeležila maše v kapeli v gradu Windsor. Poročni priči bosta Charlesov starejši sin, princ William, in Camillin sin, Tom Parker Bowles. Charles in Camilla bosta medene tedne preživela v kraljičinem dvorcu v Birkhallu.

Princ William se še ne bo poročil
Princ William, ki je s svojim dekletom Kate Middleton na počitnicah v mondenem švicarskem smučišču Klosters, je dejal, da je malo verjetno, da bo kmalu še ena 'kraljevska' poroka. Dodal pa je, da je srečen, ker se njegov oče spet poročil in da so že imeli fantovščino.
Na počitnicah v Švici je tudi Williamov mlajši brat Harry, princ Charles pa se je zaradi papeževe smrti danes vrnil v domovino, kjer se bo udeležil maše v Westminsterski katedrali.