Morda že dejstvo, da imajo telefon v rokah več ur na dan, skupno več dni na mesec. In to življenje na telefonu je nekaj, česar mi nismo poznali. K temu prištejmo še, da so veliko dlje v šolah, kot smo bili mi. Da imajo starši veliko manj časa kot nekoč. In da večino svoje mladosti torej preživijo v okolici, na katero starejši ne moremo vplivati.
Kaj pa fizično nasilje? V vsakem razredu je nekdo, ki je bil deležen takšnega nasilja. Odrivanja, udarcev, kakšnega zaprejo v omaro, na šolsko stranišče ...
Kaj pa idoli? Neki ideali, ki sicer niso resnični, a zdi se, da v očeh mladi so, zato jih začnejo posnemati, se želijo približati, a kaj, ko vsi pač ne morejo imeti novih oblačil, imeti super ocen, biti enostavno kul. Tako naš svet ne deluje. A pri 10 letih je to težko razumeti. Še težje pa takšne otroke sprejmejo sošolci.
Oktober je mesec, posvečen duševnemu zdravju, zato tudi mi, kot smo omenili že nekajkrat tako v oddaji 24ur, pa v oddaji Svet in tudi na spletni strani, opozarjamo na naraščanje predvsem duševnih stisk otrok in mladostnikov.
V posebnem POPkastu, ki smo ga namenili prav vpogledu v življenje, kot ga vidijo mladi, so sodelovali trije zgovorni mladostniki Maja Rihtaršič, Frida Bratuš, Tijan Košir in vodja programov s področja duševnega zdravja Monika Erjavec Bizjak.
KOMENTARJI (8)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.