Na spletni strani IMDB najdemo ob imenu Mitja Okorn še eno ime: Dimitrij Potočnik, ki ga je slovenski režiser uporabil, ko se je moral podpisati pod film, za katerega je sicer napisal scenarij, ga pa ni režiral. "Film so zmasakrirali, zato se nisem hotel podpisati s svojim imenom. Uporabil sem mamin dekliški priimek in rusko različico svojega imena," je o eni svojih filmskih stvaritev, na katero ni ponosen, povedal Mitja. Film je bil tako katastrofalen, da je zaspal na ogledu lastnega filma.
'Vedno sem si želel posneti športno dramo, a ne o športu ali športniku'
V filmski svet je vstopil kot srednješolec, ko je skupaj s sošolci v svojem domačem Kranju posnel film Tu pa tam, ki še danes navdušuje številne Slovence. Zdaj je v svetu filma že prepoznavno režiserko ime, k sodelovanju pa ga vabijo številni filmski studii. Nazadnje je tako snemal film Bokser. "Gre za zgodbo, ki sem jo že vse življenje želel posneti, ne sicer prav te, ampak zgodbo o športniku, ki je kot Dražen Petrovič ali Vlade Divac. Vedno sem želel posneti športno dramo, ki ne govori o športu ne o športniku, ampak je fokus na medčloveških odnosih v tem kontekstu," je zaupal.
Film Bokser: 'Je tak kot vsi moji filmi, v prvem delu je bolj zabaven, potem pa žalosten'
Film govori o boksarju, ki ni želel ponoviti očetovih napak in je v 80. letih iz komunistične Poljske z ženo pobegnil iskat priložnost v Anglijo, kjer je želel postati svetovni prvak. "Boksar je tak kot vsi moji filmi, v prvem delu je bolj zabaven, potem pa žalosten," nam skoraj kvari ogled režiser in ga označi za 'srce parajočega', kar obeta že napovednik. Snemali so ga 10 dni, v malem mestu na jugu Poljske, le dva dneva v Londonu, v ekipi pa je imel tudi dva Slovenca, Jana Belcla, s katerim sodeluje že leta, in Luko Velerja.
V šoli je bil problematičen, nikoli ni mogel biti pri miru, a vseeno mu je uspelo
"Če bi še enkrat hodil v šolo, bi fejst poslušal," pravi samouk, ki je svojo kariero ustvaril brez šole. Priznava namreč, da je bil v šoli problematičen, saj ni mogel biti pri miru. Kako se bo zagovarjal pred svojo hčerjo, ko mu bo rekla, da je njemu uspelo, ne da bi hodil v šolo? "V šolah bi morali otroke učiti, kako kaj najti na spletu in potem še kako preveriti, če stvar drži," je razkril in obenem dodal, da če bi sam še enkrat hodil v šolo, bi šel na študij psihologije, ker to je ena od stvari, ki jo najbolj potrebuješ kot režiser. "Poljski pregovor pravi: smeh na setu, drek na ekranu. Pri meni se nihče ne smeje na snemanju, pri meni je zelo težko. To je zato, ker meni ni vseeno," je zaključil.
Kako se spominja svoje srednje šole, predvsem maturantskega izleta, zakaj ne pije alkohola in se ne drogira, koga bi na POP TV odpustil in zakaj? Koliko otrok bi imel, kakšen oče je in kako ga je očetovstvo spremenilo, zakaj noče svoje hčere videti v filmu, kje bi najraje živel in kaj še posnel, pa v zgornjem POPkastu.
KOMENTARJI (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.