
Ameriški milijarder Ken Griffin je na Manhattnu po poročanju Wall Street Journala kupil 2230 kvadratnih metrov veliko stanovanje v štirih nadstropjih, od 50. do 53. nadstropja, seveda z imenitnim pogledom na Centralni park. Poslopju, ki je še v izgradnji, pravijo bunker milijarderjev, New York Post pa je že prej poročal, da si je bivališče tam omislil tudi glasbenik Sting.
Griffin ima v svoji zbirki že skoraj 53 milijonov evrov vredno stanovanje v Chicagu in prav toliko vredno stanovanje v Miamiju. Za slabih 220 milijonov evrov je kupil zemljišče v Palm Beachu na Floridi, kjer si bo nekaj zgradil, pred kratkim pa je za dobrih 107 milijonov evrov kupil graščino v Londonu.
Prejšnji rekord za najdražje bivališče v ZDA je leta 2014 postavil vlagatelj Barry Rosenstein, ki je kupil graščino v East Hamptonu na koncu Long Islanda v New Yorku za 120,5 milijona evrov. Najdražji nakup stanovanja na Manhattnu pa je pred Griffinom leta 2015 opravil Michael Dell, ki je za stanovanje na 57. ulici odštel slabih 88 milijonov evrov.
KOMENTARJI (10)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.