V muzeju v Londonu številk za zdaj niso navedli, pojasnili so le, da so predmeti izginili, bili ukradeni ali poškodovani. Odpustili so zaposlenega in zoper njega uvedli pravni postopek, ta pa obtožbe zanika. Kot je zapisal Telegraph, je vse bolj verjetno, da v muzeju nikoli ne bodo izvedeli, kaj točno je bilo ukradeno, saj obstajajo 'vrzeli v inventarju'.

Po poročanju časnika se povečujejo pritiski na direktorja muzeja Hartwiga Fischerja po tem, naj takoj odstopi. Direktor, ki prihaja iz Nemčije, je sicer, še preden je novica o kraji prišla v javnost, napovedal svoj odhod za leto 2024. V muzeju so pojasnili, da gre večinoma za majhne predmete, kot so zlat nakit, dragulji iz poldragih kamnov in stekla, iz obdobja od 15. stoletja pred našim štetjem do 19. stoletja našega štetja. Shranjeni so bili v depoju, hranili pa so jih predvsem v raziskovalne namene.
Po raziskavi Telegrapha naj bi krajo razkrili veliko prej. Strokovnjak za starine je muzej pred tremi leti obvestil, da se predmeti iz zbirke prodajajo na eBayju. Med njimi je bil tudi rimski predmet, za katerega so ocenili, da je vreden do 50.000 funtov (58.500 evrov). Na spletu so ga ponujali za 40 funtov. V muzeju tega niso komentirali, so pa dejali, da preiskava še poteka. Britanski muzej sicer velja za enega najpomembnejših muzejev na svetu. Hrani nekaj najpomembnejših kulturnih zakladov človeštva, med njimi pomemben del kipov s Partenona, kamen iz Rosette in egipčanske mumije.
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.