"Tunel sestavlja trikilometrska tekaška proga, ki je prekrita z gumo. S tem smo stezo naredili privlačno tako za hojo kot za tek. Na vsakem koraku smo pazili, da bi ga oblikovali v korist javnega zdravja. Poleg te steze stoji ločena triinpolkilometrska kolesarska steza. S tem smo prebivalcem, ki živijo v Fyllingsdalenu, omogočili, da bodo hitro prišli na delo v Haukeland ali v Bergen," je povedal vodja projekta.
Vodja svetlobnega biroja pa je povedala, da so pri oblikovanju zelo pazili tudi na varnost.
"Zelo pomembna v tunelu sta varnost in občutek varnosti. Želeli smo, da ljudje pozabijo, da se nahajajo sredi gore. Pomembno je, da bo obiskovalec dobil občutek, da se premika naprej, in da ohrani orientacijo. Pri tem smo si pomagali z barvami, grafikami, svetlobo in nenazadnje tudi s skulpturo," je povedala.
Dodala pa je, da je bilo delati na projektu navdušujoče. "Pri ustvarjanju najdaljšega tunela za pešce in kolesarje smo presegli vse norme in standarde," je še povedala.
Temperatura v tunelu bo sicer skozi celo leto enaka – termometer bo kazal sedem stopinj Celzija. Uradno ga bodo odprli na vikend 15. in 16. aprila.
KOMENTARJI (18)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.