Kdo je izdelal posebno krsto, v kateri leži pokojna kraljica Elizabeta II., ni znano. Pogrebno podjetje Leverton & Sons je za časnik Times sporočilo, da so jo skupaj s krsto, v kateri je pokopan kraljičin soprog, dobili leta 1991, ko so prevzeli skrb za pogrebe v kraljevi družini. To pomeni, da je stara že več kot 32 let ter identična tisti, v kateri so lani pokopali kraljičinega soproga princa Filipa.
Krsta je narejena iz danes že zelo redkega angleškega hrasta. V skladu s kraljevo tradicijo je obložena s svincem, da se posmrtni ostanki po pokopu v kripti ohranijo dalj časa. Svinec namreč preprečuje dostop zraka in vlage do posmrtnih ostankov, je pa zaradi njega tudi zelo težka. Nositi jo mora tako kar osem nosačev.
Praksa oblaganja krste s svincem sega vse v viktorijansko dobo, ko je bilo neprepustno tesnilo na krsti potrebno za preprečitev gnitja pri nadzemnih pokopih.Člani kraljeve družine in angleško plemstvo so tako že vsaj štiri stoletja uporabljali krste, obložene s svincem. V podobnih krstah sta med drugim pokopana tudi princesa Diana in nekdanji angleški predsednik vlade Winston Churchill.
Pokrov krste je izdelan tako, da je nanj mogoče varno pritrditi dragocene predmete, kot so krona, žezlo in vladarsko jabolko. Ti bodo na krsti, medtem ko bo ta v Westminstru in med pogrebom monarhinje, ki bo potekal v ponedeljek. Posebni so tudi medeninasti ročaji krste, ki jih je po pisanju Timesa posebej izdelalo neko podjetje iz Birminghama.
KOMENTARJI (99)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.