"Mineva skoraj 40 let, odkar sta mama in oče začela družinsko zgodbo, ki sta jo uspešno predala nam, štirim bratom, in mi jo razvijamo naprej. Tako je zdaj prišel trenutek, ko s temi srčnimi zgodbami začnemo nov projekt," nam je zaupal priljubljeni kuhar in sodnik šova MasterChef Slovenija Luka Jezeršek in nas popeljal na kulinarično popotovanje, ki združuje preteklost, sedanjost in prihodnost.
Družina Jezeršek namreč že od nekdaj ustvarja kulinarične zgodbe, ki jih navdihujejo pristnost, družina, tradicija, doživetja in odličnost. Tokrat so te vrednote povezali v edinstven projekt – v zgodbo Jezeršek 360°, zgodbo, ki pripoveduje o odgovornosti in spoštovanju, zgodbo o energiji in srčnosti, tako so vse skupaj povezali v odgovorno, inovativno in trajnostno naravnano pripoved na krožniku.
"Za nas je ključnega pomena, da tem zgodbam dodamo svoj pečat, da smo odgovorni do okolja, v katerem ustvarjamo in s katerimi predano gradimo podjetje kot inovativno, odgovorno in trajnostno naravnano," še pojasni kuharski mojster. Ne samo, da se je v kulinarični fabuli poklonil družini – očetu, ki je našel strast v pripravi suhih mesnin, materi, ki je s potico pričarala čarobnost praznikov, ampak je povezal tudi širši krog ljudi, ki so našli trden steber v tradiciji in to tradicijo popeljali v prihodnost.
Kmetija Toplak je namreč združila modrost očeta in vizijo sina in skupaj sta se odločila za rejo goveda, ki je odgovorno in kakovostno na vseh stopnjah poti – od izbire pasme, ekološke in prijazne reje, pa vse do odgovornega zakola in kakovostnega zorenja mesa v lastnih zorilnicah. "S tem projektom smo se odločili, da želimo biti tudi družbeno odgovorni ... Z znanjem in poglobljenim raziskovanjem lahko gostu pokažemo, da so vsi kosi mesa okusni ... "
Tukaj je tudi Vid Srpak, ki se je odločil, da bo Slovencem pokazal, da cesarski praženec oziroma šmorn ni le žalostna relikvija, ki je ostala v preteklosti, ampak je to sladica, ki s preprostimi sestavinami sproži veliko – ne samo, da nas nasiti, ampak nas odpelje v otroštvo, v dišečo domačo kuhinjo – toplina, ljubezen, brezskrbnost (ter prikupna jeza stare mame, ki je v šmorn dodajala tudi rozine, mi pa smo jih bezali na rob krožnika) ... neprecenljivo.
Imamo predjed, imamo glavno jed in sladice – vse pridobljeno iz kakovostnih sestavin, ki povezujejo odgovorne osebe, ki lepoto kuhanja črpajo iz naše preteklosti. Vse to pa poveže še žlahtno slovensko vino. Z vinom so tako dodali še nekaj novega – dobrodelnost. Vse od leta 1998 na dobrodelni licitaciji družina Jezeršek licitira vino, pridobljeni denar pa gre pediatričnemu oddelku Splošne bolnišnice Izola. Kupljeno vino nato počasi zori, brez prehitevanja in iskanja bližnjic (tako kot Francijeve suhe mesnine), do vrhunske kakovosti in želenega okusa, in s tem sklene krog popolnega doživetja, ki ni omejeno samo na sedanjost, ampak, kot smo pisali že zgoraj, na kulinarično popotovanje, ki nas odpelje tako v preteklost kot v prihodnost.
KOMENTARJI (13)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.