"Bil je majcen tibetanski mastif, tudi ko sem ga prinesla domov, sem bila še vedno prepričana v to. Bolj je rasel, bolj je bil podoben medvedu," je o svojem ljubljenčku povedala Su Yun za China News. "Sama se medvedov sicer bojim," je še dodala lastnica.
Tudi ko je ugotovila, da ne vzgaja psa, je žival hranila še dve leti. O medvedu je povedala, da je občutljivo bitje, ki se boji biti brez svoje lastnice.
Vsak dan je pojedel zaboja in dva vrča rezancev, verjetno pa bi pri Su Yunovi ostal še dlje, če ta ne bi videla brošure o tem, da je ilegalno doma imeti ogroženo divjo žival. Po tem je kontaktirala najbližji rezervat za divje živali, kjer zdaj medved tudi biva.

Tam so ugotovili, da je bil primerno hranjen in dobro preskrbljen, zato so se oblasti odločile, da njegove nekdanje lastnice ne bodo preganjale.
Zanimiva zgodba, pri kateri se je za živali vse dobro izteklo, pa ni taka redkost na Kitajskem. Tam se namreč takšne stvari pogosto dogajajo, vprašanje pa ostaja, kako prepričljiva je zgodba posameznikov. Šape, mehur in koža črnega azijskega medveda so na črnem trgu vredne več tisoč dolarjev, saj so pogosto uporabljene v tradicionalni kitajski medicini. Zato se seveda poraja vprašanje, zakaj bi črnega medveda nekdo prodal kot veliko cenejšega tibetanskega mastifa.
V rezervatu se kljub temu niso preveč spraševali, kakšna je resnica, saj je vsak rešen medved (na Kitajskem jih je le še 50.000) cenjen, ne glede na njegovo ozadje.
KOMENTARJI (13)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.