Zvezdnik Jussie Smollett je pred tedni na policijo podal prijavo, da sta ga na poti prestregla napadalca, ki sta ga zmerjala z rasističnimi in homofobičnimi izrazi, ga večkrat udarila, polila z belilom za perilo ter mu okoli vratu zategnila zanko. Pri tem naj bi še nakazala, da sta podpornika ameriškega predsednika Donalda Trumpa.
Nato pa je policija medijem sporočila, da je igralca opredelila kot osumljenca v kazenski preiskavi. Policija je namreč zbrala dokaze, da je napad zrežiral sam. Igralec prek svojih odvetnikov še vedno trdno vztraja, da se je napad res zgodil. Policija je tako dokaze predala tožilstvu, ta pa veliki poroti, ki je potrdila obtožnico proti Smollettu zaradi lažne prijave, proti njemu je tako podala ovadbo kar 16 kazenskih dejanj, tako ga v najslabšem primeru čaka več deset let zapora.
Ko je zvezdnik slišal za nove obtožbe, se je javil preko svojega odvetnika Marka Geragosa: "Obtožbe niso presenečenje. Kar pa je presenečenje, je to, da je nanj padlo kar 16 obtožb. Vse to je samo brezupen poskus, da bi medije odvrnili od poročanja, kaj se v resnici dogaja v policiji ..." Po zadnjih zapisih medijev naj bi namreč potekala notranja preiskava v policiji zaradi podajanja napačnih informacij v medije.
KOMENTARJI (8)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.