Razstavljeni predmeti predstavijo ustvarjanje Paula McCartneya, ki sega vse od začetnih mladostniških kompozicij prek skladb, ki jih je napisal za legendarne Beatle in skupino Wings, vse do skladb, ki jih je spisal na samostojni glasbeni poti. Na ogled je približno 35 eksponatov, med njimi rokopisi pesmi, kot so Hey Jude, Pipes of Peace in Jenny Wren, originalna risba McCartneyja za singel Put It There, partitura Georgea Martina za pesem Yesterday ter fotografije, ki so jih posneli McCartneyjev brat, žena in hči.
Razstavljena je tudi McCartneyjeva knjiga The Lyrics: 1956 to the Present (2021), ki jo je glasbenik opisal kot avtoportret v 154 pesmih, v katerih iskreno pripoveduje o svojem življenju in delu.
Britanska knjižnica se sicer ponaša z eno največjih in najobsežnejših zbirk popularne glasbe. Hrani intervjuje, posnetke nastopov v živo, revije, 'fanzine' in knjige, ki skupaj sestavljajo celovito sliko zgodovine popularne glasbe.
"Rokopisni osnutki besedil pesmi imajo poseben pomen, saj kažejo na začetno iskrico ustvarjalnosti. Upamo, da bo predstavitev predmetov enega najuspešnejših avtorjev in izvajalcev pesmi na svetu, za katero ni treba plačati vstopnine, navdihnila občinstvo, tako staro kot novo," je povedal kustos Britanske knjižnice Andy Linehan.
Še več besedil tako McCartneyja kot Beatlesov je mogoče videti v Galeriji zakladov skupaj z deli njihovih literarnih vzornikov Charlesa Dickensa, Lewisa Carrolla in Virginie Woolf. Razstava bo na ogled do 13. marca 2022.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.