Sidney Poitier je v svojem življenju premagal številne ovire na poti do uspešne igralske kariere v Hollywoodu. Odraščal je namreč na Bahamih, kjer se je njegova družina borila z revščino, na poti do filmskih vlog pa je premagal tudi svoj otoški naglas, ki še posebej v tistem času ni bil zaželen v filmu. V letih, ko so bile vloge za temnopolte igralce izjemno redke, je navdušil v Lilies of the Field in si za vlogo potujočega delavca, ki je skupini nun pomagal zgraditi kapelico, prislužil oskarja.
S svojimi vlogami se je velikokrat dotaknil večne rasne problematike, aktiven pa je bil tudi na vrhuncu boja za enakost v Združenih državah Amerike. Leta 1967 je v filmu In the Heat of the Night odigral detektiva, ki se z omenjeno problematiko bori v majhnem mestu, kasneje pa je stopil v čevlje zdravnika, ki osvoji srce skeptičnih staršev belopolte zaročenke v filmu Guess Who's Coming to Dinner. Z omenjenimi vlogami temnopoltega moškega v različno cenjenih poklicih je tako gledalcem dokazal, da barva kože ne določa sposobnosti človeka.
"To je bila izjemna odgovornost," je kasneje pojasnil Oprah Winfrey in dodal, da jo je sprejel ter živel tako, da je to odgovornost spoštoval. "To sem moral storiti za ljudi, ki so prišli za menoj."
Sidney Poitier je leta 2002 prejel posebno nagrado Akademije. V zahvalnem govoru je prisotnim v dvorani razkril, kakšno pot do uspeha je moral prehoditi in s kakšnimi ovirami se je pri tem soočil. Za delo mu je posebno predsedniško nagrado namenil tudi bivši predsednik Združenih držav Amerike, Barack Obama.
KOMENTARJI (20)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.