Legendarni voditelj Larry King je umrl po tem, ko so ga ob koncu lanskega decembra hospitalizirali zaradi zdravstvenih težav, povezanih z novim koronavirusom. Poslovil se je v losangeleški bolnišnici Cedars-Sinai, novico pa so ameriškim medijem sporočili iz njegove produkcijske hiše Ora Media. V izjavi za javnost vzroka smrti niso navedli.
"Že 63 let in na različnih platformah kot so radio, televizija in digitalni mediji, Larryjevi tisočeri intervjuji, nagrade in priznanja pričajo o njegovem edinstvenem in večnem talentu v vlogi voditelja," je bilo še zapisano v izjavi.
King se je v preteklosti srečeval s številnimi zdravstvenimi težavami, saj je bolehal tudi za sladkorno boleznijo tipa dva. Preživel je nekaj srčnih napadov, ki jim je leta 1987 sledila operacija srca. Leta 2017 je povedal, da so mu diagnosticirali raka pljuč, operacijo pa je kasneje uspešno prestal, leta 2019 pa ga je čakal tudi poseg zaradi angine pektoris. Njegove zdravstvene težave so bile povod za ustanovitev neprofitne organizacije, ki pomaga ljudem brez zdravstvenega zavarovanja.
Njegova kariera se je pričela leta 1970, ko je na noge postavil radijsko oddajo The Larry King Show. Kasneje se je posvetil televizijski oddaji, ki je bila na sporedu med letoma 1985 in 2010. Njegov pogovorni šov Larry King Live je gledalce torej navduševal kar četrt stoletja. Oddaja z zanimivimi intervjuji s predsedniškimi kandidati, športniki ter filmskimi zvezdniki se je zaključila potem, ko je posnel kar šest tisoč epizod. Na vrhuncu si je vsako oddajo, ki je bila na sporedu šest dni v tednu ob 21. uri, ogledalo 1,5 milijona gledalcev in ko se je leta 2010 odvrtela zadnja, je šov obveljal za najdlje trajajočo oddajo z istim gostiteljem. Po zaključku je po krajšem premoru začel z oddajo Larry King Now, ki so jo predvajali kar trikrat tedensko.
Legendarni voditelj velja za eno najbolj prepoznavnih osebnosti ameriške televizije, v svoji karieri pa je po navedbah CNN-a opravil več kot 50.000 intervjujev. Seznam tistih, ki jih je gostil v svojih oddajah, sega od vseh predsednikov ZDA od leta 1974 pa do svetovnih voditeljev, kot sta Jaser Arafat in Vladimir Putin, zvezdnikov Franka Sinatre, Marlona Branda in Barbre Streisand ter številnih športnikov.
King je bil poročen osemkrat s sedmimi ženskami in je imel pet otrok, devet vnukov in štiri pravnuke. V minulem letu je preživel veliko tragedijo. Njegov sin, 65-letni Andy King, je zaradi posledic srčnega napada umrl konec julija, avgusta pa zaradi raka pljuč še njegova 52-letna hči Chaia King.
Iz sveta se vrstijo številni odzivi na njegovo smrt. Kremelj je ob izreku sožalja sporočil še, da je Putin vedno spoštoval Kingovo profesionalnost in nesporno novinarsko avtoriteto. Znana novinarka CNN Christiane Amanpour pa ga je označila za velikana na svojem področju in mojstra intervjujev.
KOMENTARJI (94)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.