Dan po valentinovem je Veliko Britanijo pretresla smrt priljubljene televizijske voditeljice Caroline Flack, ki je storila samomor. Takrat je Otok vstal na noge in se boril za ukinitev nekaterih rumenih medijev, saj so nad slavnimi osebami izvajali hud pritisk. Temu pritisku je podlegla tudi Caroline, ko so jo rumeni mediji pribili na sramotilni steber zaradi spora s fantom Lewsiom Burtonom. Z njim se je namreč pred meseci sprla in med sporom je prišlo tudi do fizičnega obračunavanja – takrat naj bi Caroline Lewsiu na glavi razbila namizno svetilko. V javnost pa so pricurljale uradne policijske fotografije prizorišča, spalnice, v kateri je bilo videti kar nekaj madežev krvi, sledi njunega spora.
Zdaj se državni tožilec Ed Beltrami brani, da bi v vsakem primeru ravnal enako, kot je takrat. Lewis je namreč kasneje umaknil tožbo zoper Caroline, saj sta se pobotala, a ima Združeno kraljestvo ničelno toleranco do nasilja, zato so s sodnim postopkom nadaljevali. Cena tega pa je bilo Carolinino življenje.
"Srž tega primera je, da se je on pritožil, poklical je policijo, bilo ga je strah, da ga bo umorila. Po glavi ga je udarila s hladnim orožjem, natančneje z namizno svetilko, imel je hudo ureznino in na kraju dogodka je Caroline policiji priznala, da je kriva za fantovo poškodbo," je povedal 52-letni Beltrami za Wales Online: "Dobili smo pritožbo žrtve, videli smo posledice napada – ureznino na glavi, imeli smo fizične dokaze o napadu. Ko se tožilec odloči, da bo nadaljeval s primerom, ne more vedeti, da bo tožena stranka naredila samomor. Teh stvari se pač ne da predvideti." Dodal je, da za Caroline Flack do tega primera še nikoli ni slišal ter da mu njen obraz ni bil znan s televizije ali medijev. Mnogi so bili namreč prepričani, da je do nje neizprosen, ker je medijsko izpostavljena osebnost.
Branil je svojo odločitev, da so nadaljevali s sodnim postopkom in podal primer situacije, ki bi se lahko zgodila, če ne bi ukrepali. "Predstavljajte si, da popustimo. Da se spet preselita skupaj in da Caroline spet izgubi nadzor nad sabo in ga naslednjič še bolj udari ter da Lewis umre. Kako bi bilo to videti za nas? Nasilje v družini je posebna kategorija, kjer je veliko tveganja, da bi se zadeva ponovila. To moramo vedno imeti v mislih. Ni nujno, da je obsodba na zaporno kazen edini možen rezultat takšnega sojenja. Ne, pomembno je, da zagotovimo pravičen izid. Vložiti moramo vse dokaze, ki jih imamo in obrambi ta gradiva pokazati. O rezultatu sojenja odloča porota, ki obsodi ali oprosti. To je pravičnost."
KOMENTARJI (8)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.