"V knjigi bo pisalo o vsem, kar se dogaja, ko smo ljudje notranje zlomljeni, a nadaljujemo s svojim življenjem. In tudi o tem, kako nam lahko glasba pomaga," je zapisala Tatjana Matejaš, bolj znana kot Tajči.
Zvezda 90. let napoveduje izid knjige, v kateri se bo razpisala o svojih izkušnjah z estrado, o depresiji in življenjskih težavah, s katerimi se je morala soočiti in ki jih je kasneje tudi uspešno premagala. Na popularni sceni se je prvič pojavila še kot deklica. Na Zagrebfestu je pela med letoma 1974 in 1976 ter leta 1982. V kategoriji odraslih nastopajočih je nastopila 1987 s pesmijo Noć kristala. "Takrat sem imela samo 17 let in odpela sem lepo, a vokalno zelo zahtevno pesem. Da bi navijali zame, so na nastop prišli vsi moji sošolci. Te noči se je pisala zgodovina. Bila sem prva debitantka, ki je osvojila nagrado za najboljšega novega izvajalca, poleg tega pa sem osvojila tretje mesto. Takrat se je začela moja kariera. Tega takrat seveda še nisem vedela," je povedala Tajči, ki danes živi v Združenih državah Amerike.
Ni se zavedala, da je postala del sveta, ki so ga vodili, kot pravi sama, močni in samozavestni moški. Za posilstvo, za katerega je lani razkrila, da naj bi se zgodil, je krivila samo sebe. Prepričana je bila, da je sama kriva, da so jo zlorabili. Lani je o tem spregovorila prvič, zdaj pa pravi, da se je več let sramovala svoje zgodbe in da je potrebovala več let, da je zadevo prebolela, da ni krivila le sebe.
"Sramovala sem se svoje 'divje' preteklosti. Na nekem koncertu sem se sprostila in pustila svojemu telesu, da se premika, kot želi, da sledi ritmom glasbe in zdaj se počutim dobro," je zapisala in dodala, da priljubljenost in ves denar, ki ga je zaslužila, nista pripomogla, da bi pozabila na vse stvari, ki jih je v svetu zabave videla. Estrada jo je zlomila, zato se je preselila v Združene države, kjer je začela peti po cerkvah in kjer je imela priložnost novega življenja. Tam je spoznala pokojnega moža Matthewa Camerona. Vodila je tudi pogovorno oddajo Zbujanje v Ameriki, oddajo, v kateri so gosti delili svoje zgodbe o bitkah, ki jih bijejo. A notranjega miru še vedno ni našla.
"V mojem življenju je bilo vse v redu, a vseeno se mi je zdelo, da mi nekaj manjka. Bila sem v depresiji. Nisem vedela, kako naj bi bilo moje življenje videti, vedela pa sem, kako se želim počutiti," navaja hrvaški medij 24sata.
Leta 2011 je Tajči napovedovala veliko koncertno turnejo po Hrvaški, a so to kmalu odpovedali. Kmalu po tem se je morala soočiti z realnostjo – njen mož je zbolel za rakom. Z njim je bila vse do smrti, ga spodbujala in mu stala ob strani. Tajči je moč našla v duhovnosti, po tem ko je Matthew leta 2017 umrl.
KOMENTARJI (26)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.