Spomnimo, britanska voditeljica Caroline Flack je bila pred smrtjo pod drobnogledom vsiljivih britanskih medijev, saj jo je čakalo sojenje za domnevni fizični napad na partnerja Lewisa Burtona. Dogajanje je bilo zanjo zelo psihično naporno in je tako v neobjavljeni Instagram objavi zapisala sporočilo, v katerem je opisala, kako se počuti in kaj prestaja zaradi nastalih razmer. V njem je med drugim tudi pisalo: "Izgubila sem možnost, da spregovorim. Resnica mi je bila odvzeta in uporabljena kot vsebina za zabavno vsebino."
Tako se zdaj neprofitna organizacija 38 Degrees bori, da bi medijsko nadlegovanje postalo kaznivo dejanje. V torek zjutraj je Holly Maltby britanski vladni agenciji za digitalnost, kulturo, medije in šport predala peticijo za Carolinin zakon in ob tem dejala, da bi mediji morali odgovarjati za nadlegovanje in obrekovanje ljudi. "Politiki morajo nujno posredovati in poskrbeti, da bodo za medijsko nadlegovanje obstajale posledice," je dodala.
Maltbyjeva je dejala še, da zvezdniki niso edini, ki so podvrženi medijskemu nadlegovanju. "Po državi so ljudje, katerih življenja se lahko zaradi nadlegovanja in ustrahovanja medijev drastično spremenijo, običajno v zelo težkih trenutkih," je izjavila ob oddaji peticije.
KOMENTARJI (8)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.