Podjetje, ki se ukvarja s športnimi aktivnostmi ter z njimi povezanimi produkti, je pred dnevi naznanilo, da se bo večletni dogovor, ki so ga podpisali s pevsko ikono Beyonce, najprej osredotočil na telovadbe, tematsko povezane z jesenskimi srečanji nekdanjih študentov HBCU. To je sklop univerz in visokošolskih institucij, ki so nastale še pred letom 1964, ko je bil podpisan Zakon o državljanskih pravicah in so bile prvotno namenjene temnopoltemu prebivalstvu.
"Oba s Pelotonom verjameva, da lahko moč glasbe pomaga poživljati, motivirati in navdihovati tiste, ki so na športnih popotovanjih," je Beyonce dejala v izjavi in dodala, "že več let sem članica Pelotona in navdušena sem, da sem stopila v partnerstvo s podjetjem, ki na inovativen in prilagodljiv način pomaga tako mladim kot starim, da postanejo najboljše različice sebe." Aktivnosti za srečanja univerze namreč večinoma izvajajo virtualno zaradi pandemije koronavirusne bolezni.
S podjetjem bosta študentom na desetih HBCU-institucijah tudi podarila dvoletno članstvo. Med prejemniki je tudi univerza Howard, ki jo je obiskovala bodoča podpredsednica ZDA Kamala Harris. Med 3,6 milijona uporabnikov Pelotonovih interaktivnih fitneskoles in druge vadbene opreme člani največkrat izrazijo glasbene želje ravno po glasbi pevke Beyonce.
Novica o partnerstvu je dvignila cene Pelotonovih delnic, ki so dan prej krepko padle, ko je podjetje Pfizer naznanilo, da bodo v kratkem mogoče naredili učinkovito cepivo proti covidu-19. Ljudje se bodo zaradi tega najverjetneje začeli vračati na delo in tako imeli manj časa za uporabo storitev, ki omogočajo kratkočasenje na domu, kot so Peloton, Netflix in Zoom. Pelotonove delnice so padle za skoraj 20 odstotkov, a so nato pred torkovim trgovanjem Wall Streeta poskočile za 3,5 odstotka.
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.