Britney Spears je ena od najbolj priljubljenih prebivalk zvezne države Louisiane. Zaradi nedavne pobude za postavitev spomenika v njeno čast, bi pop ikona lahko pustila trajen pečat v tamkajšnji okolici ter bodoče generacije spomnila na svoj doprinos h glasbeni industriji ter humanitarno delo. V spletni peticiji je navedena pobuda, naj oblasti zamenjajo kipe zveznih državnikov v mestu New Orleans, s kipi zvezdnice, ki je odraščala v bližnjem Kentwoodu. Peticijo je podpisalo že 22.000 ljudi. Ideja se je porodila Kassie Thibodeaux, prebivalki Louisiane, ki je na guvernerja te zvezne države, Johna Bela Edwardsa, naslovila prošnjo z naslovom 'Storite pravo stvar: Zamenjajte državniške kipe z resnično heroino in vplivno osebo Louisiane, Britney Spears.'
''Preden je postala ena od najpomembnejših in vplivnih pop legend na svetu, je Britney živela v majhnem mestu na jugu, v Kentwoodu v Louisiani. Ne samo, da je dokazala svoj talent, ampak tudi moč svoje osebnosti, ko je preživela zelo javen živčni zlom ter nadaljevala z delom na sebi. Je navdih za milijone ljudi,'' je zapisano v peticiji, kjer so navedeni tudi njeni humanitarni doprinosi skupnosti, kot finančna pomoč v času orkana Katrina ter tista Rdečemu križu, ki jih je ta namenil žrtvam poplav v Louisiani leta 2016. Kassie Thibodeaux je peticijo ustvarila leta 2017, v času, ko so v New Orleansu odstranili kip Roberta E. Leeja. Sedaj jo je znova odprla za podpise: ''Peticija je bila namenjena zabavi, vendar stoodstotno stojim za to pobudo in podpiram idejo o kipu Britney Spears. Če kdo potrebuje nekaj takega, je to resnična oseba, ki je naredila svet boljši.''
Protesti proti rasizmu in policijskemu nasilju nad temnopoltimi, ki se odvijajo po državi, so spodbudili vodje posameznih zveznih držav, da preučijo sporne relikvije preteklosti. Ta konec tedna so protestniki v New Orleansu odstranili doprsni kip Johna McDonogha, ki je bil v preteklosti lastnik sužnja in ga vrgli v reko Mississippi. Od 12. junija je osem mest odstranilo ali odobrilo odstranitev konfederacijskih spomenikov, poroča ABC News.
Pevka Taylor Swift je pred kratkim prav tako delila občutke glede kipov političnih figur v domači zvezni državi Tennessee. Swiftova je na Twitterju spregovorila o kipih Edwarda Carmacka in Nathana Bedforda Forresta, ustanovitelja Ku Klux Klana in ju označila za odvratne osebnosti v zgodovini države, ki jih je treba obravnavati kot take. G.A. Hardaway, demokrat predstavniškega doma v Tennesseeju, je decembra predlagal, da bi kip voditelja Ku Klux Klana Nathana Bedforda Forresta zamenjal s podobo pevke in igralke Dolly Parton.
KOMENTARJI (11)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.