Razstava, ki so jo pretekli teden odprli v čast Naomi Campbell, na ogled postavlja na desetine videzov, ki so zaznamovali zgodovino mode v 40-letni karieri britanske zvezdnice. Podoba manekenkine garderobe je med drugim predstavljena z dragocenimi kosi modnih oblikovalcev, kot sta John Gallian za Dior in Alexander McQueen za Givenchy, njeno najljubšo svečo Diptyque s hotelskimi copati Claridges in paketom antibakterijskih robčkov. V razstavnem prostoru se ob kovčku razteza tudi lutka, ki je oblečena v črn žamet in čevlje z visoko peto, ki poustvarjajo njen padec leta 1993 na modni brvi britanske modne oblikovalke Vivienne Westwood.
V zgornjem nadstropju razstave je stilist in nekdanji glavni urednik revije Vogue Edward Enninful kuriral razstavo s fotografijami Jean-Paula Goudeja in Maria Sorrentija, ki je v objektiv ujel manekenkino kljubovanje in temperament, ko je bila leta 2007 obsojena na pet dni družbenokoristnega dela v New Yorku, potem ko je v pomočnika zalučala svoj telefon.
Razstava opozarja na rasistično problematiko modne industrije. Modni oblikovalec Yves Saint Laurent je nekoč zagrozil, da bo prekinil oglaševanje revije Vogue in leta 1987 je Naomi postala prvi temnopolti model, ki je krasil naslovnico britanske revije, so zapisali tuji mediji. Mnogi so podvomili v odločitev uglednega muzeja, da muzejsko zbirko posvetijo manekenki, vendar je kustosinja razstave Sonnet Stanfill ob tem povedala, da vrhunski modni modeli niso zgolj modeli, ampak služijo tudi kot ustvarjalni navdih.
54-letnico je pri rosnih 15 letih opazil modni agent v londonskem trgu Covent Garden. Kmalu se je pojavila na številnih naslovnicah modnih revij in v reklamnih oglasih v New Yorku, Milanu in Parizu. V 90. letih preteklega stoletja je bila poleg supermodelov, kot so Claudia Schiffer, Cindy Crawford, Christy Turlington in Linda Evangelista, stalnica na modnih brveh.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.