Angleška kraljeva družina
Družino kralja bosta na kronanju zastopala sinova, princ William in princ Harry. Valižanskemu princu bo družbo delala soproga Kate Middleton skupaj z vsemi tremi otroki. Na dogodku bodo tudi sorojenci kralja Karla III., princesa Anne, princ Andrew in princ Edward. Omenjene člane kraljeve družine bodo najverjetneje spremljali njihove boljše polovice in potomci. Kronanja se bodo udeležili tudi družinski člani soproge Karla III., ki bo okronana za kraljico Camillo. Na dogodku je moč pričakovati Camilline tri vnuke in pranečaka, ki bodo del procesije.
Tuje kraljeve družine
Kronanja Karla III. se bodo udeležili tudi člani tujih kraljevih družin. Na dogodku lahko pričakujemo nizozemskega kralja Willema Alexandra in kraljico Maximo. Na dogodku bodo tudi belgijski kralj Filip in kraljica Matilda, švedski kralj Karel XVI. Gustav in prestolonaslednica Viktorija ter butanski zmajski kralj Jigme Khesar Namgyel Wangchuck in njegova žena kraljica Jetsun. Svojo udeležbo sta potrdila monaška princ Albert in princesa Charlene. Prestolonaslednik Fumihito in japonska prestolonaslednica Kiko bosta na slovesnosti zastopala cesarja Naruhita. Po poročanju revije Time naj bi se kronanja udeležila tudi danska prestolonaslednika Frederik in Mary.
Svetovni politični vrh
Ameriškega predsednika Joeja Bidna bo na dogodku zastopala soproga Jill Biden. Kronanje si bodo iz prve vrste ogledali francoski predsednik Emmanuel Macron ter nemška in italijanska predsednika Frank-Walter Steinmeier in Sergio Mattarella. Slovesnosti se bosta udeležila tudi nemški premier Olaf Scholz in italijanska premierka Giorgia Meloni. Med povabljenci je tudi predsednica republike Nataša Pirc Musar, ki jo bo spremljal soprog Aleš Musar. V London bosta odpotovala z vladnim falconom. Vabilo na kronanje sta sprejela tudi Humza Yousaf in Michelle O'Neill, predstavnika Škotske in Severne Irske. Svojo udeležbo sta potrdila tudi predsednik in prva dama Filipinov, Ferdinand Marcos Jr. in Louise Araneta-Marcos.
Med prisotnimi britanskimi politiki bo britanski premier Rishi Sunak. Na seznamu gostov naj bi bili tudi pomembnejši ministri v kabinetu in vodja opozicije sir Keir Starmer. Zaradi pomanjkanja prostora je sicer povabljenih veliko manj poslancev kot na kraljičinem kronanju leta 1953, prisotni pa bodo izbrani z glasovanjem.
Kljub temu da Buckinghamska palača ni izdala celotnega seznama, je na kronanju moč pričakovati tudi predstavnike vseh 15 držav Commonwealtha, vključno z avstralskim in novozelandskim predsednikom vlade Anthonyjem Albanesom in Chrisom Hipkinsom ter kanadskim premierjem Justinom Trudeaujem. Dogodka naj bi se udeležila tudi pakistanski predsednik vlade Shehbaz Sharif, vabilo na dogodek pa je prejel tudi kitajski podpredsednik Han Dženg.
Vabila na dogodek pričakovano niso prejeli ruski voditelji, s seznama povabljenih so bili prav tako odstranjeni iranski, beloruski, mjanmarski, afganistanski, sirijski in venezuelski politični vrhovi.
Predstavniki skupnosti in dobrodelnih organizacij ter znani obrazi
Na zgodovinski dogodek je bilo povabljenih tudi več kot 850 predstavnikov skupnosti in dobrodelnih organizacij iz celotnega Združenega kraljestva. Tako kot na preostalih kraljevih dogodkih je tudi na kronanju Kralja Karla III. moč pričakovati znane obraze iz sveta popularne kulture, a imena zaenkrat ostajajo skrivnost. Glede na seznam nastopajočih na nedeljski proslavi pa je za pričakovati, da bo kakšen izmed njih prisoten tudi na kronanju.
KOMENTARJI (38)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.