Justin Baldoni je skupaj z devetimi drugimi tožniki, med katerimi so njegovo produkcijsko podjetje, poslovni partnerji in ekipa, ki skrbi za odnose z javnostmi, zoper časopisno hišo New York Times vložil tožbo, v kateri zahteva 250 milijonov evrov odškodnine, ker so objavili zgodbo igralke Blake Lively. Ta trdi, da jo je Baldoni spolno nadlegoval med snemanjem filma Konča se z nama, 40-letnik, ki obtožbe zavrača, pa v svoji tožbi medij obtožuje klevetanja, vdora v zasebnost, goljufije in kršenja implicitne pogodbe.
New York Times je o zvezdničini zgodbi poročal v daljšem članku, potem ko je ta vložila civilno tožbo zoper igralca, tožniki, med katerimi so poleg Baldonija še producenti filma Jamey Heath, Steve Sarowitz in Jed Wallace ter publicistki Melissa Nathan in Jennifer Abel, pa trdijo, da so novinarji priredili kontekst in dejstva, o katerih so poročali v članku, s katerimi so zavajali javnost.
New York Times obtožbe zanika in trdi, da je bilo poročanje natančno in odgovorno, a tožniki vztrajajo: "Osrednja teza članka, ki je razvidna že v obrekljivem naslovu, namenjenem takojšnjemu zavajanju bralca, je, da so tožniki orkestrirali povračilno kampanjo odnosov z javnostmi proti Livelyjevi, ker je ta javno spregovorila o spolnem nadlegovanju, kar je lažna premisa in se jo z lahkoto dokaže."
V tožbi, dolgi 87 strani, nato navedejo nekaj primerov, ki naj bi dokazovali, da je bila komunikacija med igralcema vzeta iz konteksta. Times je navajal, da naj bi se Baldoni večkrat nenajavljen pojavil v zvezdničini prikolici, ko se je ta preoblačila ali dojila najmlajšo hčer, v svoji tožbi pa je priložil besedilna sporočila, v katerih naj bi ga Livelyjeva vabila v svojo prikolico, da bosta vadila besedilo, izrazil pa je tudi skrb zanjo. Ko je vložila tožbo, naj bi se osredotočal predvsem na to, da ta ne bo škodila filmu.
Njegov odvetnik Bryan Freedman je v izjavi za People dejal, da je v resnici Blake Lively tista, ki s svojo kampanjo skuša škoditi ugledu njegove stranke, New York Times pa s svojim poročanjem skuša uničiti hollywoodsko elito, ob tem pa je pozabil na novinarska načela in etiko.
Tiskovni predstavnik medijske hiše je v izjavi za javnost že sporočil, da se bodo zoper tožbo branili: "Vloga neodvisnega medija je, da sledi dokazom. Naša zgodba je bila natančno in odgovorno poročana. Temelji na pregledu na tisoče strani izvirnih dokumentov, vključno z besedilnimi sporočili in elektronsko pošto, ki jih v članku natančno in obširno navajamo. Vse do danes Wayfarer Studios, gospod Baldoni, drugi subjekti članka in njihovi predstavniki niso opozorili na nobeno napako. Objavili smo njihovo celotno izjavo tudi kot odgovor na obtožbe v članku."
Livelyjeva je v svoji 80 strani dolgi tožbi zoper Baldonija navedla, da jo je režiser spolno nadlegoval in zoper njo organiziral kampanjo, v kateri naj bi uničili njen ugled, ob tem pa je utrpela osebno travmo in postala anksiozna.
Njena odvetniška ekipa je istega dne kot Baldonijeva zoper režiserja, njegovo produkcijsko podjetje in nekaj drugih vložila še zvezno tožbo, saj se je nadlegovaje dogajalo med snemanjem v New Yorku. 40-letnika civilno toži v Kaliforniji, kjer veljajo drugačni zakoni.
KOMENTARJI (9)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.