Jerry Springer obžaluje vodenje kontroverzne televizijske oddaje, ki je bila na sporedu skoraj 30 let in je dočakala več kot 4000 epizod. Oddaja, katere naslov je bil Šov Jerryja Springerja in je bila na sporedu tudi na slovenski televiziji, je vključevala goste, ki so razpravljali o svojih težavah, odnosih in družinskem življenju, debata pa je pogosto postala burna in je vključevala veliko kletvic.

"Sem samo nekdo, ki je imel srečo. Ko sem odraščal, nisem nikoli razmišljal o tem, da bi se podal v svet zabavništva. Začel sem kot odvetnik in sem delal za Bobbyja Kennedyja. Izhajam iz politike in prava," je pojasnil 78-letnik, ki je bil med letoma 1977 in 1978 župan Cincinnatija. Potem so mu ponudili službo v podružnici medijske hiše NBC v njegovem mestu.
"To je bil korak naprej. Iz politike greš v novinarstvo in nato postaneš voditelj," je o svoji poklicni poti povedal nekdanji voditelj. "Podjetje, ki je imelo v lasti televizijsko hišo, je predvajalo pogovorne oddaje. Voditelj Phil Donahue se je upokojil, zato me je izvršni direktor nekega dne povabil na kosilo, kjer mi je povedal, da bom postal voditelj novega šova. Začel sem torej kot vsak uslužbenec, oddaja pa je postala uspešnica," je še pripovedoval.
Na vprašanje, ali se ima za očeta resničnostne televizije, saj je v svojih oddajah uvajal dramatične vložke, kot sta testi očetovstva in reševanje težav v med partnerjema, pa je Springer dejal, da se počuti kot nekdo, ki je uničil kulturo in je na televizijo pripeljal toksičnost: "Opravičujem se, res mi je žal za vse. Le kaj sem storil? Uničil sem kulturo. Upam le, da pekel ni tako vroč."
Nekdanji voditelj je priznal še, da ni šokiran nad tem, kako se je resničnostna televizija razvijala in kaj je postala: "Za to je odgovorna demokratizacija naše kulture, tehnologija pa je postala del zabavne industrije. Več tisoč let je bila oseba na odru, v areni in nato nekdo na ekranu, občinstvo pa je sedelo in gledalo dogajanje. Z razvojem tehnologije pa je občinstvo postalo del dogajanja. To ni le nekaj ljudi v Hollywoodu in New Yorku, ki odločajo o tem, kdo bo postal naslednja zvezda. Sedaj ljudje odločajo o tem in to je bistvo resničnostne televizije."
KOMENTARJI (14)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.