Sprva je postavitev šestmetrskega kipa, na katerem je Hallyday upodobljen s svojim ljubljenim motorjem Harley Davidson, naletela na nekaj nasprotovanja, saj naj ne bi bil v skladu z "novim okoljevarstvenim duhom mesta". Ob odkritju kipa in spominske plošče pred pariško dvorano Palais Omnisports de Paris-Bercy (sedaj Accor Arena), v kateri je imel francoski glasbenik kar 101 koncert, je bila prisotna tudi Hallydayeva četrta in zadnja žena, Laeticia Hallyday.

"Johnny bi bil ponosen, da bo njegovo ime za vedno ostalo zapisano v pariških tleh," je dejala. Priznala je tudi, da v družini ostajajo napetosti, zlasti z njegovima otrokoma, igralko Lauro Smet in pevcem Davidom Hallydayem. Oba sta vložila tožbo, potem ko naj bi ju oče izbrisal iz oporoke in vse prepustil Laeticii in njunima posvojenima vietnamskima otrokoma.

Čeprav je Hallyday zapustil Francijo in svoje zadnje dni preživel v ZDA, je v svoji domovini ostal fenomen. "Johnny je še vedno z nami," je ob odkritju obeležja v čast pokojnemu glasbeniku dejala pariška županja Anne Hidalgo.
Hallyday je doživel velik uspeh s priredbami ameriških rock'n'roll skladb, kot sta Blue Suede Shoes in C'est Le Mash Potatoes, ter ga izkoristil za dolgo kariero na področju glasbe in filma, preden je leta 2017 umrl pri 74 letih. Tudi po njegovi smrti pa njegovo slavo večajo platforme za prenašanje glasbe, kot je Spotify. Število njegovih sledilcev se je namreč s 70.000 v letu 2018 povzpelo na 800.000, ob tem pa je skoraj polovica mlajših od 35 let, kot navajajo pri Spotifyu. "V francoski kolektivni podzavesti je še vedno naš največji pevec," je dejal Nicolas du Roy, direktor podjetja Spotify France.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.