Med zvezdniki, ki so prvi izrazili podporo Ukrajini, je bil tudi igralec Ashton Kutcher, čigar žena, igralka Mila Kunis, je bila rojena v Sovjetski zvezi. Kljub temu da se je Kutcher brez zadržkov postavil na ukrajinsko stran, pa se Kunisova javno ni izpostavljala niti politično angažirala.
"Stojim na strani Ukrajine," je tvitnil 44-letni igralec, ki je objavil tudi fotografijo ukrajinske zastave. Njegova nekdanja soigralka Mila Kunis, s katero sta se leta 2015 tudi poročila, je bila namreč rojena v ukrajinskem mestu Černovcy, ki pa je takrat še spadalo pod Sovjetsko zvezo. Njena družina se je v Združene države preselila, ko je bila Mila stara sedem let.
Zvezdnica, ki sicer ne uporablja družbenih omrežij, trenutne situacije v državi njenega rojstva ni komentirala, je pa v preteklosti že večkrat govorila o življenju v Sovjetski zvezi. Julija 2016 je v oddaji Conan, ki jo je vodil Conan O'Brien, opisala pogovor, ko so ji straši povedali, da se selijo, a zamolčali, da je ta kraj na drugem koncu sveta.
"Preselili se nismo na drugo stran ulice. Bili smo na vlaku, ko sem starše vprašala, kam gremo. Prispeli smo v Moskvo, tam pa smo se vkrcali na letalo. Vse to je bilo zame zelo novo. Vlak, letalo, prvič v življenju sem pila Coca-colo. Celotna izkušnja je bila nekaj novega zame," je pot opisovala Kunisova.
Igralka, ki je v preteklosti že razkrila, da je med holokavstom izgubila sorodnike, je povedala tudi, da se o odločitvah za selitev v drugo državo ni govorilo na glas: "To je bil čas, ko je komunistični sistem razpadal, mi pa smo v Združene države prispeli z begunsko vizo. To ni bilo nekaj, kar bi razglašal ali o čemer bi govoril tvoj otrok. Takrat niti nisem vedela, kaj je Amerika. Spraševala sem se, kaj bi sploh lahko naredila narobe, onadva pa sta mi odgovorila, da bi bila omemba Amerike že odveč."
Septembra 2011 je v intervjuju za The Telegraph dejala: "Če imaš denar, je dandanes super živeti tudi v Moskvi ali kje drugje, a to ni Rusija, v kateri sem sama odraščala. Oba starša sta imela zelo dobre službe, zato sem imela srečo. Ko smo živeli v Rusiji, nismo bili revni, a večina ljudi ni imela take sreče. Starši so bili mnenja, da z bratom tam nimava prihodnosti, zato smo se preselili v Združene države."
Njihova družina je začela na novo, starša pa sta imela v denarnici le 221 evrov. "To je bilo vse, kar smo lahko odnesli s seboj. Moja starša sta se odpovedala dobrim službam in diplomam, ker te drugod niso veljale. V sredo smo prispeli v New York, v sredo sva bila z bratom že vpisana na polo v Los Angelesu." Ko so prispeli v novo državo, Kunisova in njen brat nista govorila angleško.
"Moralo je biti res strašljivo, saj sem spomine na tisti čas potlačila. Tega časa se sploh ne spomnim, starša pa sta mi povedala, da sem vsako jutro in po vrnitvi iz šole jokala. Esej za vpis na fakulteto sem pisala o tem, kako se počuti nekdo, ki je pri sedmih letih slep in gluh, ker sem se takrat tako počutila," je povedala o prvih dneh v novi domovini.