Arnold Schwarzenegger je bil tudi šele drugi moški, rojen v tujini, ki je vodil zvezno državo Kalifornijo, po irskem guvernerju Johnu G. Downeyju leta 1862. Neodgovorjeno pa je ostalo vprašanje, ali bi lahko šel v politiki še korak dlje. Nekateri so ga pozivali, naj kandidira za mesto v Beli hiši, a se to zaradi ameriške ustave ne more zgoditi, saj Schwarzenegger ni rojen v ZDA. A to legendarnega igralca ni ustavilo, da se ne bi vprašal, kakšen šef države bi bil. Med promocijo njegove nove knjige Be Useful: Seven Tools for Life so ga pri BBC-ju vprašali, kaj meni o tej ideji.
"Počutim se, kot da bi bil odličen predsednik. Toda hkrati se mi zdi, da je vse, kar sem dosegel, posledica Amerike. Amerika mi je dala toliko priložnosti in Američani so bili tako topli in so me sprejeli z odprtimi rokami. Nihče mi ni preprečil uspeha. Torej edina stvar, ki je ne morem storiti, je kandidirati za predsednika, ne bom se pritoževal nad tem," je dejal Schwarzenegger.
Igralec je pred tem razkril, da nikoli ni nameraval iti v politiko, medtem ko je njegova hollywoodska kariera v vzponu. "Poročil sem se v politično družino. Dobiš se z njimi in poslušaš o politiki, o pomoči ljudem. Izpostavljen sem bil ideji, da bi bil javni uslužbenec, in Eunice in Sargent Shriver sta postala moja junaka," je pred tem povedal za LA Weekly, pri čemer je imel v mislih svojo nekdanjo ženo Mario Shriver, ki je bila nečakinja Johna F. Kennedyja.
BBC ga je povprašal o trenutnem stanju ameriške politike in njegovih mislih o boju med Joejem Bidnom in Donaldom Trumpom na volitvah leta 2024. "Samo upam, da bo Amerika našla nekaj res mlade krvi. Ker mi je nekako nenavadno, da je bitka danes med ljudmi v poznih 70. in zgodnjih 80. letih in ne med tistimi, ki so v svojih 40. in 50. ali morda še mlajši," je zaključil igralec.
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.