Na dan prihajajo nove zanimive zgodbe o princesi Diani, ki je na pogorišču propadlega in zgrešenega zakona s princem Charlesom očitno vseeno imela zanimivo in pestro ljubezensko življenje. V 90. letih prejšnjega stoletja je bil njen ljubimec tudi trgovec z umetninami Oliver Hoare, ki sicer nikoli ni javno priznal njune zveze, saj ni želel zapustiti svoje žene, ki je bila francoska naftna dedinja Diane de Waldner. Oče treh otrok je zdaj za posledicami raka umrl star 73 let, na svojem domu v Franciji.
Dodatni "ocvirki" k celotni stvari so zagotovo dejstva, da je bil Oliver dober Charlesov prijatelj, ter njegova razlika v letih z Diano. Med vsemi Dianinimi ljubimci, med katerimi so bili še James Hewitt, James Gilbey, Will Carling in Dodi Fayed, pa je bila prav ta romanca med najbolj strastnimi.
Razcvetela se je v začetku 90. let, zanimivo pa je, da ga je Diana s svojim avtom pretihotapila celo v Kensingtonsko palačo. Varnostniki so ga tako nekoč zalotili napol golega, ko se je skrival za drevesom, ko se je sredi noči sprožil požarni alarm.
Diana je bila vanj menda močno zaljubljena, naravnost obsedena, kar je zaupala tudi svoji zaupnici Lady Bowker, diplomatski vdovi, da je "sanjala, da bo s Hoarom nekoč živela v Italiji". Hoare, kot rečeno, ni želel ogroziti svojega zakona in je želel leta 1994 njuno zvezo ohladiti, a ga je Diana besno klicarila v njegov dom v Chelseaju.

Na ženino vztrajanje je Hoare kontaktiral celo policijo, ki je kakih 300 klicev izsledila iz Dianine zasebne linije v Kensingtonski palači in nekaj drugih telefonskih govorilnic v kensingtonskem območju. Policija je kasneje oznanila, da je nehala raziskovati "na željo gospoda Hoara".
Princesa je kasneje v intervjuju za Panoramo z Martinom Bashirjem leta 1995 priznala, da je včasih klicala Hoara. "V obdobju šestih do osmih mesecev, nekajkrat, a zagotovo ne v obsesivnem smislu," je vztrajala.
Kraljeva biografinja Lady Colin Campbell je sicer kontroverzno trdila, da je bila Diana takrat povsem strta in da je žalovala, saj je izvedela, da je noseča in je morala splaviti.
Hoare je bil študent umetnosti, leta 1967 pa se je pridružil dražbeni hiši Christie's, kasneje pa je postal specialist za islamsko umetnost. Leta 2005 je bil vpleten v preiskavo o finančnih poslih katarskega šejka Sauda Al Thanija, ki je največji svetovni zbiralec umetnosti, kateremu naj bi prodal za več kot 22 milijonov evrov umetnin.
KOMENTARJI (30)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.