"Soustanovitelj Kraftwerka in elektropionir Ralf Hütter nam je sporočil žalostno novico, da je njegov prijatelj in dolgoletni spremljevalec Florian Schneider po kratki bitki z rakom umrl le nekaj dni po svojem 73. rojstnem dnevu," so v izjavi za javnost sporočili člani skupine.
Hütter in Schneider sta dolgoletno umetniško in glasbeno sodelovanje začela leta 1968. Leta 1970 sta v Düsseldorfu ustanovila studio Kling Klang in multimedijski projekt Kraftwerk. Vsi albumi iz kataloga skupine so bili zasnovani in producirani prav v tem studiu.
Revolucionaren način uporabe klaviatur in sintetizatorjev, ki sta ga s skupino Kraftwerk v poznih 60. letih minulega stoletja vpeljala Schneider in Hütter, je v poznejših desetletjih navdihoval številne glasbenike.
Izdali so albume Autobahn (1974), s katerim jim je uspel preboj na mednarodni sceni, Radio-Activity (1975), Trans Europa Express (1977), The Man-Machine (1978) in Tour De France (2003). Autobahn je bil po pisanju dpa prva uspešnica nemške popularne glasbe v ZDA.
Svojo glasbo so Kraftwerk opisovali kot industrijsko ljudsko glasbo in res so z uspešnicami, kot so The Model, Radioactivity ali The Robots, postali tako rekoč ljudska glasba 70. in 80. let minulega stoletja. Schneider je skupino zapustil leta 2008, a je nadaljeval z glasbenim ustvarjanjem.
Kraftwerk so leta 2014 prejeli grammyja za življenjsko delo. Skupini so se z retrospektivami poklonili v številnih muzejih po svetu. V svetu umetnosti sicer Kraftwerk umeščajo med minimalizem in konstruktivizem, ob bok Mondrianu in Kandinskemu.
Francoski glasbenik Jean-Michel Jarre je ob novici o Schneiderjevi smrti tvitnil: "Dragi Florian, tvoje avtoceste ne bo nikdar konec. Tour de France ne bo nikoli več tak, kot je bil."