EZRA – Torero
Party benger? Definitivno ja. Namišljeno korido sicer potrjuje le uvodni kader hiperrealizma, razvitega skozi spot. In ta se izpostavi kot srce prve epizode – pa tudi preostalih šest, ki še sledijo (če nesramno zignoriram info embargo) – nanizanke na temo Ezra na eksotičnih gostovanjih, in to kar doma. Good Sauce je projekt treh. Karlo Kirri je bdel nad dizajni, vključno z režijo video serijala, zdaj že zelo slavni Hyu je uredil ritmike in večino pripadajočega glasbene arhitekture, traper Ezra pa nas kot steber obrambe in hkrati napada zabava s svojo pojavo in vzporedno rapersko galvanizacijo. Slednje se vedno manj skriti super-adut domače scene loteva pohvalno sinhrono z značilnim bikoborskim napuhom. IN stalnim nasmeškom! Žrtev med govedom naposled ni. Vsaj delno pa so gotovo pretreseni vsi tisti, ki še kar debelo gledajo in ne morejo verjeti, kaj se dogaja, ter se začudeni sprašujejo, kaj vse se šele bo zgodilo. Namig: Ezra Torero si šele pozneje povezne sombrero! Kar ostanite na pecljih.
FLO ft. MISSY ELLIOTT – Fly Girl
Londonski Flo je ta čas najbolj vroč dekliški R&B trio. Kako tudi ne bi bil, saj tako dosledno starošolskega pop-soula dandanes ne proizvaja nihče več. Sodba, da je vpadljivi song Fly Girl starošolski sicer ni smiselna, a le dokler matične zasedbe proslavljene Beyoncé, torej tria Destiny's Child, še nismo pospravili v arhiv. Večina ga je že. Pa ne le Destiny's Child, pač pa kar vso ambiciozno ritmiziranje in pripadajoče ekstatično zborovsko prepevanje iz desetdesetih. Fly Girl je tako res ljubek spomin na stare čase in še prej lepo posvetilo soul-pop vznesenosti in gorečnosti, ki jo "taprave" ambiciozne in konstantno "napedenane" spogledljivke, saj res, še vedno vzdržujejo. Konec songa suvereno razmesari še veteranka iz kraljeve lože hiphopa Missy Elliott. Glavni eksistenčni point Fly Girl ni, kje ta leta, pač pa, kje ta pristane.
Ocena: 4,5
JUNGLE ft. ERICK THE ARCHITECT – Candle Flame
S poletno razgreto funky-soul udarnostjo londonski produkcijski dvojec, razširjen v simpatično koncertno zasedbo, najavlja četrti album Volcano. Candle Flame se bo zlahka uvrstil med največkrat slišane v prihajajočih mesecih. Glavni razlog za to pa ni posebej izbrušen komponistični vložek, pač pa veliko prej nekaj znanega ali pol-znanega iz melodične zanke, ki songu nameni največ značaja. Nadgradnja te je zelo standardiziran in malodane kar pričakovan izraz ekipe Jungle, vključno s pogosto rabljenim falzetnim vokalom. Brooklynski raper Erick The Architect se bolj kot ne rutinsko sprehodi čez svojo kadenco. Tudi video spot, v katerem spet zmagujejo plesalci pod koreografskim vodstvom Willa Westa in Mette Linturi, ki so zasloveli ravno s številnimi poprejšnjimi sodelovanji z Jungle. Preprosto preveč jasen deja-vu.
Ocena: 3
NX WORRIES FT. ANDERSON PAAK & KNXWLEDGE – Daydreaming
Nx Worries velja za super-duo, torej za ustvarjalni team dveh že kot solistov uveljavljenih muzikov. Od podobne garniture se zato vselej pričakujejo presežki. Daydreaming pa, žal, ne sega niti čez rob povprečja. Balada z malenkost že rjastim refrenom in suhoparno kitarsko ekspozicijo pač ne gane. Vokalna interpretacija sicer za presenečenja (skoraj) vedno razpoloženega Andersona Paaka je bleda. Produkcija proslavljenega hiphop maga Knxwledgea (Roc Marciano, Action Bronson idr.) pa prav tako ne uspe zasijati. Upajmo, da Nx Worries kmalu popravita delno skvarjen vtis.
Ocena: 2,5
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.