Zaposleni v Srbskem narodnem gledališču so se odločili, da bodo s svojim programom, ki je seveda prilagojen trenutnim razmeram, nadaljevali kljub samoizolaciji, ki je, tako kot pri nas, priporočena tudi v Srbiji.
"Za začetek smo skupaj z italijanskim dirigentom, ki je orkester vodil, z direktorjem opere in Konstantinom Blagojevićem, ki je pripravil aranžma, posneli našo različico pesmi Bella ciao kot znak podpore vsem ljudem po svetu. V prvi uri, odkar je posnetek objavljen na družabnih omrežjih, smo zabeležili več sto reakcij, ljudje so posnetek delili, še posebej v Italiji," so povedali zaposleni v gledališču.
Odpovedovanje koncertov, ki je posledica hitrega širjenja koronavirusa, še posebej v Evropi, je velik udarec za glasbenike. Prepoved zbiranja večjega števila ljudi je vplivala na marsikatero institucijo, kar pa predvsem za umetnike pomeni, da so trenutno prepuščeni sami sebi in da jim je odvzeto tisto, kar imajo najraje – nastopanje. Ti se morajo zdaj spopasti s krizo samopodobe in prav zato so se v Srbskem narodnem gledališču odločili, da se virtualno povežejo in sodelujejo še naprej. "Pripravljamo vsebine, s katerimi lahko preusmerimo tako svoje misli kot misli drugih na nekaj bolj pozitivnega, glede na to, da smo z vseh strani bombardirani z negativnimi novicami in s strahom," je povedala violinistka Marta Dragaš, njena kolegica Nina Birač pa je dodala: "Pogrešala sem skupno igranje, ni pomembno, na kakšen način."
To isto pesem so za podporo Italijanom izbrali tudi naključni prebivalci Nemčije, ki so na svojih terasah in balkonih v en glas zaigrali in zapeli Bella ciao in Italijanom v govoru poslali pozitivne misli in srečo, da si čim prej opomorejo.
KOMENTARJI (12)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.