"Festival Dan rock žena s Sonjo organizirava od leta 2015, ker si želiva, da bi si ženske v glasbi več upale. Da ne bi vedno stale le pod odrom na koncertih. Veva, da si marsikatera ženska želi biti na odru, a nima dovolj zaupanja vase, da bi verjela, da se lahko nauči igrati kak instrument. Predvsem pa večini manjka močna volja in vztrajnost. Veliko se jih je učilo kitare in bobne, a so prehitro obupale. Znanje se ne pokaže čez noč. Z dobro organiziranostjo je vse združljivo. Verjameva, da si vsak naredi svoje življenje kakršno hoče in tudi me si ga prilagajamo po svoje. Imava srečo, da imava okrog sebe ljudi, ki naju podpirajo in imajo radi. To je zelo pomembno. Dan rock žena ni metal festival, je festival v podporo ženskam, glasbenicam, ki ustvarjajo, ki so kreativne in bi rade predstavile svoja dela," je petemu letu Dneva rock žena ob bok povedala basistka zasedbe Hellcats, Saša Zagorc, ki ga organizira s svojo sestro Sonjo, ki sedi za bobni.
Tako Saša kot Sonja sta bili po koncertu izredno zadovoljni saj festival raste in je kljub strahu in nepredvidljivim razmeram zaradi koronavirusa, ki so vladale v soboto, prišlo zelo veliko ljudi. Pri Hellcats je ponovno nastopila odlična kitaristka Aleksandra Stamenković iz Beograda, kot gostja pa se je obiskovalcem predstavila mlada kitarska virtuozinja Staša Zadravec, pevka Karmen Klinc pa je dala vsemu skupaj piko na i in dekleta so pokazala, da so kot dobro utečen rockerski stroj, ki melje vse pred seboj.
Vsako leto večji in bolj prepoznaven, letos gostje iz Srbije in Italije
Srbska zasedba Nemesis je s svojo tršo različico metalske glasbe navdušila že doma v Srbiji, zdaj pa na koncert prišla naravnost z Malte kjer so koncertirale, bile pa so tudi gostje največjega bolgarskega rock festivala Hills of Rock. Krasue iz Italije pa so ponudile nenavaden, a precej poslušljiv in melodičen punk rock, ki ga sicer poimenujejo "no genre, no skills, bad temper" (v prevodu: brezžanrski, nesposoben, neotesan), s katerim so poskrbela za primeren uvod v festivalski večer.
"V zadnjih letih se je festival prestavil iz manjšega odra Orto bara na velik oder in pokazalo se je, da uspešno. Seveda si želiva, da bi lahko festival iz leta v leto rasel, da bi lahko povabile vse, tudi ženske skupine iz bolj oddaljenih krajev, a nam zaenkrat finance tega ne dopuščajo. Želiva si, da bi bilo v prihodnje več tovrstnih skupin in da bi ta festival postal še bolj prepoznaven tudi izven naših meja. Opažava, da je pri nas še vedno veliko pomanjkanje žensk v rock glasbi, predvsem žensk, ki bi igrale kitare in bobne, kaj šele, da bi se našle izključno dekliške skupine. Smo še vedno edina stalno delujoča vse-ženska rock/metal skupina pri nas," nam je še razložila Saša.
Kaj pa panika okoli koronavirusa?
"Pretirana panika ni nikoli v redu, je pa glede na razmere v italiji sigurno potrebno upoštevati navodila in biti pazljiv. Ukrepali smo skladno z navodili pristojnih ustanov, imeli smo razkužila za roke na vhodu ter razkužila za grlo. Na dan koncerta je bilo precej nejasnosti med obiskovalci, nekateri pa so tudi odpovedali prihod. Kljub temu je bil Orto bar poln," je za konec še dodala Saša.
KOMENTARJI (9)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.