Marca leta 1985 so Lionel Richie, Michael Jackson, Cyndi Lauper, Kenny Rogers, Diana Ross in več kot 40 drugih priznanih glasbenikov skupaj zapeli pesem We are the World, ki je nato postala nekakšna himna. Vzrok za nastanek pesmi je bila afriška lakota. Besede, kot so: "Nimamo možnosti izbire, moramo rešiti svoja življenja," so tako postale del združujoče legendarne himne. Zaradi pandemije koronavirusa in 35. obletnice izdaje uspešnice je Lionel prepričan, da je sedaj pravi čas, da znova zapojejo pesem, ki jo je napisal skupaj s pokojnim Jacksonom.
"Besedila sva se z Jacksonom spomnila, ko sva sedela in se pogovarjala. Rekla sva, da lahko zapojemo 'rešim svoje življenje', ali pa 'rešimo svoja življenja'. Želela sva poudariti, da skupaj predstavljamo svet. Kaj bi naredili, da rešimo svet," je bilo ključno vprašanje, ki se jima je pred 35 leti porajalo.
Tudi Richie tako kot drugi ljudje po svetu čas preživlja s svojimi najbližjimi doma. "Doma smo. Družinski člani drug drugega bodrimo. To je pravi recept za ta čas." Tako kot drugim, ki so v izolaciji, se tudi zvezdniku porajajo vprašanja o stanju sveta, nekaj besed pa je namenil tudi pokojnemu prijatelju Kennyju Rogersu, ki je bil tudi njegov mentor. Za portal People je dejal: "Priznati moram, da mora Bog vsake toliko časa narediti nekaj, da nas prizemlji na realna tla."
Razočaran je nad svetom, ker smo se drug od drugega tako oddaljili: "Če razmišljamo o drugih kot o neznancih, potem ne razmišljamo pravilno." V času pandemije se je tudi sam ustavil in pogledal na svet širše. "Kar se je zgodilo na Kitajskem, V Evropi, se je tudi v ZDA. Če ne bomo rešili bratov, bo prišlo do vseh domov. Vsi smo v tem skupaj."
Novo verzijo ikonične pesmi je pred desetimi leti posvetil žrtvam potresa na Haitiju. Sedaj, 35 let po izdaji pesmi, pa Richie znova razmišlja o enotnosti, ki jo glasba lahko prinese. "Pred dvema tednoma smo rekli, da ne želimo preveč spreminjati pesmi, ker ni čas za služenje denarja na račun obletnice. Toda sporočilo je jasno," je še skrivnostno dejal in dodal, da se že od samega začetka pandemije trudi, da bi napisal drugo pesem. "Vsakič, ko poskušam in napišem drugo sporočilo, zapišem iste besede," je zaključil.
KOMENTARJI (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.