Bebe Rexha & Dolly Parton – Seasons
Newyorčanka Bleta Rexha, ki ima stare starše v Debarju, del žlahte pa tudi v Gostivarju, si je pričujočega dueta z ikono country muzike lahko le želela. Dolly Parton je do podobnih tržnih uslug, sploh do sodelovanj z mlajšimi pop povzpetnicami, načeloma raje zadržana. Verjeti pa je, da je Partonovo k snemanju brezmadežne uspešnice Seasons nagovoril gostiteljičin čudovit glas. V bistvu imamo pred mikrofonom dve Dolly. Prva predstavlja novo, druga tradicionalno Ameriko. Komad sam pa je res krepostna pop balada, z lepim in ne preveč pretencioznim refrenom ter s še posebej prepričljivim ekstatičnim in vokalno perfektno izvedenim zaključkom. Palec gor.
Ocena: 4
Weston Estate – Where Do We Go?
Morda pa so Weston Estate band, na katerega lahko stavimo v prihodnje. Pop kvintet izhaja iz Severne Caroline. Štirje člani so indijskega, en pa kubanskega rodu. Njihov albumski prvenec še pričakujemo. In to z velikim zanimanjem. Nenazadnje tudi zato, ker je pričujoči song, njihova najbolj odmevna izdaja do zdaj, neverjetno pomirjujoč, še prej pa lahkoten in hkrati romantičen. K tisti definiciji, da gre le za pop, je treba nujno prišteti še prvine soula in esence hiphopa, ki izraz Weston Estate spremljajo stalno. Definitivno za v notesnik oz. za v rubriko Ne pozabi.
Ocena: 4,5
French The Kid – Notice Me
Čeprav rapa le povprečno, poje dokaj slabo in ni videti avtentično, je French The Kid ravno zaradi takih slogovnih hibridov, kot je ta, doma pritegnil nemalo pozornosti. Model je doma v Essexu, torej na londonskem vzhodu, kjer sicer drillarji, traperji oziroma raperji praviloma niso niti malo bledolični. French The Kid je odraščal celo v Avstraliji ter šest osnovnošolskih let preživel v Franciji. Tudi na svojem novem mikstejpu No Signal občasno rapa francosko. Načeloma pa venomer drži, da French The Kid, podobno kot na primer Atlantčan 6lack in še cela vrsta drugih, svoje rime zlaga praktično izključno na temelju svojih intimnih, ponotranjenih misli.
Ocena: 3,5
Tschimy – Perje
Svež komad moščanskega neosoularja je še bolj romantičen kot sicer, obenem pa še bolj nostalgičen, najbrž najbolj nostalgičen med vsemi njegovimi. Zgolj nežna kitarska spremljava v Perju ali pač ob Tchimyjevem srečanju z angeli, kot sam zasanjano zapoje, ustvarja še eno slikovito vez med sodobnim urbanim štentflorjanskim utripom in našo žlahtno popevkarsko dediščino, ki jo kot glasovno najbolj podoben Tschimyju predstavlja ikonični Ivo Mojzer. Tschimy nas znova nagrajuje z obilo finega izpovednega občutka. Bravo.
Ocena: 4,5
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.