V družini Avsenik poudarjajo, da tekmovanje ni le priložnost za dokazovanje talenta, ampak tudi izmenjava izkušenj in povezovanje med glasbeniki, ki delijo strast do harmonike."Letos me je presenetila izraznost najmlajše skupine, starih osem do deset let. Sprašujem se od kod sploh ta glasba pride, kako je sploh možno, da nekdo pri teh letih razume nekaj, kar se ne da naučiti," je povedal Slavko Avsenik ml., predsednik žirije. "Včasih že takoj, ko nekomu nadeneš harmoniko, vidiš, da je že pri šestih letih skrito toliko talenta v majhnem otroku, ki je praktično šele začel živeti. Potem ga s časoma z njim odkrivaš," je se strinjal tudi Robert Goličnik, eden od mentrojev, ki dodaja, da je vesel, da lahko reče, da se za slovensko narodno-zabavno glasbo ni bati.
Dediščina legendarnih bratov Avsenik torej ostaja v varnih in predvsem spretnih rokah mladih glasbenikov. Kaj pa je tisto, ki mlade navdušuje pri harmoniki? Zakaj izberejo prav ta inštrument? "Ker me to veseli," je povedala devetletna Nina Kobetič, leto dni starejši Andraž Štriker pa je dodal, da sta za njegovo navdušenje nad harmoniko kriva dedek in ata. "Pa tudi to, ko sem spoznal kakšne glasbe lahko igraš," je veselo poudaril.
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.