
Šestminutna skladba, ki naj bi je zaradi dolžine radijske postaje ne marale, je že takoj po prvih predvajanjih leta 1975 postala radijska uspešnica; na vrhu glasbenih lestvic se je obdržala kar devet tednov. Še večji uspeh je požela na spletu, kjer se lahko pohvali s kar 1,6 milijarde prenosov.
Bohemian Rhapsody je sicer po podatkih diskografske hiše Universal Music Group, ki jih je povzela revija Variety, edina skladba v zgodovini glasbene industrije, ki je bila dvakrat na vrhu božične britanske lestvice. Video za skladbo velja za prvi promocijski glasbeni video vseh časov, ki so ga Queeni posneli za četrti album A Night at the Opera.
Pesem je tako bolj priljubljena od rock skladb Nirvane Smells Like Teen Spirit in Sweet Child O'Mine skupine Guns N' Roses. Glasbeni založbi EMI in Elektra sta želeli v začetku skrajšati epsko dolžino skladbe, a člani skupine tega niso dopustili. Ta zaplet prikazuje tudi istoimenski film, ki te dni žanje uspehe po kinih. Film režiserja Bryana Singerja je v blagajne prinesel že okoli 600 milijon dolarjev, s čimer je postal najbolj dobičkonosen glasbeno-biografski film vseh časov.
Britanska skupina Queen je zaslovela predvsem po zaslugi svojega frontmana Freddieja Mercuryja. V spominu oboževalcev po vsem svetu še danes ostaja po karizmatičnih nastopih, prepoznavnem glasu in ponarodelih uspešnicah skupine, kot so poleg Bohemian Rhapsody npr. še We Will Rock You, We Are the Champions, Another One Bites the Dust, I Want To Break Free, Radio Ga-Ga, Crazy Little Thing Called Love, Don't Stop Me Now, Somebody To Love, Save Me, Killer Queen, Play The Game in druge.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.