Že leta se poudarja, da so družbena omrežja lahko zelo škodljiva za mlajše občinstvo, predvsem ker so nagnjeni k primerjanju z vrstniki. Kdo je kje bil, kdo si je kupil kaj novega, kdo je na objavah lepši in podobno so vprašanja, ki se mladim porajajo vsakodnevno. "Na družbenih omrežjih vidiš, kaj ljudje delajo, in razmišljaš, kaj ti delaš v primerjavi z drugimi in se ti zazdi, da ne delaš nič, ker je tam prikazano samo najlepše," je na prizorišču snemanja serije Gospod profesor povedal Tine Ugrin, s čimer sta se strinjali tudi Vesna Ponorac in Lea Ćumurdžić: "Družbena omrežja itak vplivajo, ker se objavljajo takšne in drugačne fotografije, ki so zelo lepe. Ko to gleda mlada punca, si to tudi želi. V bistvu se pa ne zaveda, da to ni realno."
Ronja Matijevec Jerman pa pravi, da se zdaj skoraj bolj primerja z drugimi, kot se je, ko je bila mlajša: "Ko sem bila mlajša, se nisem toliko primerjala, kot se mogoče zdaj. Ko sem bila mlajša, smo se pogovarjali, da je vse 'fejk', in stremeli k temu, da ne bi bili takšni. Zdaj pa vem, da je vse lepše prikazano, ampak velikokrat tega ne dojamem in se zdaj bolj primerjam, kot sem se takrat. Čeprav si želimo dopovedati, da so tam prikazani samo najlepši trenutki, se še vedno ne zavedamo tega najbolje."
Več o samopodobi in primerjanjih z drugimi pa si poglejte v videu zgoraj. Nova epizoda serije Gospod profesor pa je že na VOYO.
KOMENTARJI (23)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.