VOYO je s prenovljeno spletno stranjo z letošnjim majem oživela v novi podobi in popolnoma prenovljenimi aplikacijami za iOS, Andorid in Android TV. V osmih letih se je storitev VOYO uveljavila kot vodilni naročniški TV na zahtevo (S-VoD) v Sloveniji. Odslej bo svoje uporabnice in uporabnike zapeljeval v bolj sveži, sodobnejši in drznejši formi.
Inovativnost, privlačnost in več vsebin ostajajo ključni VOYO spremljevalci
Poleg prenovljene celostne grafične podobe in platforme VOYO so oživele tudi pomembne nove funkcionalnosti – spremljanje najbolj popularnih TV-vsebin kjerkoli in kadarkoli znotraj EU-28 pa ostaja glavna stalnica priljubljene platforme.
Blaž Bezek, vodja storitve VOYO, izpostavlja: ''Z izkušeno ekipo PRO PLUS smo naredili korak naprej, tako v uporabniški izkušnji in sodobni podobi kot tudi v obogateni ponudbi najbolj priljubljenih TV-vsebin. Prenovljeni VOYO bo odslej uporabnikom prijaznejši, preglednejši, sodobnejši, ponujal bo nove funkcionalnosti, kot so nadaljevanje z ogledom vsebin na vseh napravah, avtomatsko predvajanje epizod naprej, hitro predvajanje, dovršen starševski nadzor, kreiranje personaliziranega seznama predvajanja ... Platforma se bo v naslednjih mesecih posodabljala z novimi funkcionalnostmi, razvijali bomo aplikacije za operacijske sisteme TV-operaterjev in pametnih televizorjev in tako ustvarjali najsodobnejši slovenski TV na zahtevo. Obstoječe televizijske vsebine bomo še obogatili z novimi VOYO originali, ki so med našimi uporabnicami in uporabniki postali izjemno priljubljeni. Uporabniki bodo lahko dostopali do novih tujih serij, ekskluzivnih športnih prenosov in 24-urni predpremier domače produkcije.''
Tehnološko gre za popolnoma novo arhitekturo
Samo Gabrovec, direktor POP OnLine, ob prenovi dodaja: ''Tako, kot pri prenovi vodilnega spletnega portala v Sloveniji, 24ur.com, se s prenovo VOYO ne spreminja zgolj zunanja podoba, temveč predvsem ‘ozadje, infrastruktura’. Za prenove vseh naših spletnih strani smo zamenjali celotno platformo. Gre za popolnoma novo arhitekturo. Prej smo imeli monolitno aplikacijo, zdaj smo pa vse to razdrobili in razdelili na mikroservise – teh je trenutno okoli 280. Gre za sistem, ki je ‘self-healing, kar omogoča večjo zanesljivost, hitrejše delovanje in izboljšano uporabniško izkušnjo. Celoten projekt je bil zelo zahteven, a je vrhunski ... Redkokdo ima takšno rešitev v Sloveniji, tako zelo profesionalno urejeno – temu pa pritrjujejo tudi tuji strokovnjaki, ki so si sistem ogledali pri nas. Vzpostavitev novega sistema za uporabnike pomeni privlačnejšo uporabniško izkušnjo, za nas pa osvojeno zmago in poligon za nemoten nadaljnji razvoj.''
VOYO bo kot doslej obsegal šest raznolikih sklopov, ki bodo poleg sedemdnevnega ogleda vsebin za nazaj na programih POP TV, Kanal A, KINO, BRIO in OTO, razveseljevali tiste, ki budno spremljajo domačo produkcijo, športne vsebine, sinhronizirane risanke, serije ter številne filmske uspešnice.
VOYO s šestimi raznoliki sklopi sestavlja popolnoma novo izkušnjo
VOYO poglej v prihodnost: 24-urna predpremiera domače produkcije, VOYO šport: športni spektakli v živo, kjerkoli že ste, VOYO serije: zagotovite si svojo dozo dnevne drame, VOYO risanke: vse najboljše risanke, sinhronizirane v slovenščino, VOYO originali: originalne slovenske serije, VOYO izbrani: festivalski filmi, dokumentarci in evropske serije.
Prednost platforme z VOYO originali
Po uspešnicah Truplo, LP, Lena, Skečoholiki, V dvoje in Lajf je tekma, VOYO nadaljuje s podporo slovenskih ustvarjalk in ustvarjalcev in jim ponuja platformo, kjer njihova kreativnost nima meja.
Eva Tomazin in Žan Žveplan z Veto Production, ki stojita za scenariji in produkcijo serije LP, Lena, prednosti opisujeta: ''VOYO je platforma, ki jo sestavljajo različni tipi serij, oddaj in filmov ter na ta način ponuja uporabniku veliko možnost izbire vsebine. Poleg tega, da ponuja mladim avtorjem priložnost za ustvarjanje, je tudi izredno progresiven in odprt za ideje. Na ta način omogoča prostor zgodbam, ki so morda drugje lahko preslišane.''
Avtorji uspešnice Truplo: Luka Štigl, Sanja Raičević in Sebastjan Oblak, ob tem dodajajo: ''Z ekipo Trupla smo ravno začeli snemanje druge sezone, za nas pa bo to že tretji projekt v sodelovanju z VOYO. Zato z veseljem pozdravljamo prenovo. Streaming service način distribucije ni le prihodnost, ampak počasi že dejstvo in veseli nas, da smo od samega začetka del te zgodbe.''
Nove aplikacije in operacijski sistemi
Ob prenovi bodo lansirane tudi nove aplikacije za operacijske sisteme iOS, Android, pametne televizorje Android TV, STB Android, v nadaljevanju pa tudi za televizije Samsung in LG.
Danes ima VOYO več kot 7.000 različnih TV vsebin: kot zanimivo priimerjavo lahko izpostavimo, da bi 'pridne' uporabnice in 'predani' uporabniki za ogled vseh porabili kar štiri mesece dopusta brez spanja ali izletov do hladilnika. V preteklem letu so vsi uporabniki skupaj na VOYO preživeli več kot 447 let, kar znese več kot 4.897.415 ur oziroma več kot 17 milijard sekund.