24. septembra 2007 so predvajali prvo epizodo komične serije, ki je takoj osvojila svet in postala ena najbolj priljubljenih serij vseh časov.
11 let kasneje bodo Veliki pokovci (Big bang theory), ki smo jih in jih bomo še lahko spremljali tudi na Kanalu A, vstopili v zadnje poglavje osupljivo uspešne zgodbe. 24. septembra bodo doživeli premiero 12. sezone, ta pa bo tudi zadnja.
"Večno bomo hvaležni oboževalcem za podporo Velikih pokovcev v preteklih 12 sezonah. Skupaj z zasedbo, pisci in ekipo neizmerno cenimo uspeh serije in se bomo na vse pretege potrudili, da bo zadnja sezona in njen zaključek epsko kreativen," so v skupni izjavi sporočili producenti.
"To popotovanje je bilo uresničenje sanj in bolj kot to ti nič ne more spremeniti življenja. Ne glede na to, kako in kdaj bi se končalo, vedno bi mi zlomilo srce. A kljub utapljanju v solzah vam obljubljmo, da bo zadnja sezona tudi najboljša. Hvala vsem, ki ste nas toliko let podpirali. Odšli bomo z velikim pokom," pa je zapisala "Penny" Kaley Cuoco.
Ko se bo torej naslednje leto končala, bo najdlje trajajoča z več kamerami posneta komična serija v zgodovini. Končno število epizod bo 279.
Zvezniki serije Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco, Simon Helberg in Kunal Nayyar prejemali milijon dolarjev (760.000 evrov) honorarja na epizodo, kasneje pa so pristali na znižanje zneska v korist honorarja kasneje pridruženih soigralk Mayim Bialik in Melissa Rauch.
Glede na priljubljenost (in honorarje) jo lahko primerjamo s Prijatelji. Priljubljena je ne samo zaradi tega, ker je smešna, ampak ker je veliko pametnejša in ostrejša, kot ji to kdo priznava. Zaradi nje so med drugim ljudje tudi bolj spoznali avtizem, pomagala je zrušiti tabu. Takšnih tem se običajne tovrstne komične serije (posnete z več kamerami in pred živim občinstvom ali z nasnetim smehom) ne lotevajo.
Je tudi ena zadnjih serij, posnetih z več kamerami. Ta format, ki so se ga posluževali Prijatelji, Frasier, Seinfeld, Vsi imajo radi Raymonda in mnogi drugi, izumira. Nadomeščajo ga serije, posnete z eno kamero, brez posnetega smeha. Tudi predzgodba Velikih pokovcev, Mladi Sheldon, je posneta tako.
A ljudje imajo radi ta žanr, jim je domač, blizu. Tolaži. Mnoge meje premikajoče globoke inovativne sodobne serije so seveda super, a niso ravno naša prva izbira na ležerno nedeljsko popoldne.
Poleg tega je postregla ne le z eno, temveč dvema znanstvenicama, ki sta se še kako kosali z moškimi kolegi. Uspešnih znanstvenic v serijah ne vidimo pogosto – razen v ozadju ali pa ko ugotavljajo vzrok smrti v forenzičnih serijah.
Zanimiva je tudi zaradi tega, ker je v njej polno dejanske znanosti. Čeprav občinstvo večinoma o fiziki nima pojma, uporabljajo pravo znanost, na podlagi katere gradijo šale in jo tako približujejo javnosti.
In kot je pogosto pri huronsko priljubljenih vsebinah - kritiki so nad njo vztrajno vihali nosove. Čeprav je v dobrem desetletju serija prejela 52 nominacij za emmyja in jih 10 tudi osvojila, je kritiki niso dobro sprejeli. Zato pa so toliko glasneje spregovorili gledalci. Serija je ena najbolj gledanih v zgodovini, nedvomno pa bo zdaj gledanost še porasla, saj oboževalce zanima, kako se bo vse skupaj razpletlo in če bo res, kot pravijo ustvarjalci, konec epski. Držimo pesti, da so pri tem imeli v mislih drugačno epskost kot ustvarjalci serije Kako sem spoznal vajino mamo, ki so se z zadnjim delom globoko zamerili oboževalcem, ki konca še zdaj niso preboleli in se pretvarjajo, da zadnjega dela sploh ni bilo. Bomo videli, kaj bo doletelo Sheldona in druščino.
KOMENTARJI (27)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.