V prispevku za literarno revijo je Salman Rushdie še zapisal, da je tudi sam preizkusil klepetalnega robata ChatGPT in ga prosil, da napiše 200 besed v njegovem slogu. "Rezultat je bil kup neumnosti. Nihče od bralcev, ki je prebral vsaj eno mojo stran, ne bi verjel, da sem avtor tega besedila jaz. Precej pomirjujoče," je pojasnil.
Avtor romanov, kot sta Satanski stihi in Otroci polnoči, ki je bil za svoje pisanje med drugim nagrajen z bookerjem, je še opozoril, da je težava v tem, da se orodja umetne inteligence zelo hitro učijo. Grožnja umetne inteligence je tako zanj lahko še posebej pereča za filmske in televizijske ustvarjalce.
"Glede na to, da Hollywood nenehno ustvarja nove različice istega filma, bi lahko umetno inteligenco uporabili za pisanje tovrstnih scenarijev," je še menil Rushdie.
Rushdie je bil avgusta 2022 na literarnem dogodku v ameriški zvezni državi New York žrtev napada 24-letnega moškega. Od napada dalje je med drugim slep na eno oko.
Pisatelja sicer že desetletja preganjajo verski skrajneži. Zaradi romana Satanski stihi je leta 1989 tedanji iranski revolucionarni voditelj, ajatola Homeini, nad pisateljem razglasil fatvo oziroma smrtno obsodbo. Po grožnji s smrtjo se je Rushdie več let skrival in živel pod policijsko zaščito.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.