"To je majhen film, ki ima lahko velik vpliv na prihodnost," je po pisanju revije Variety povedal Richard Gere, ki je dolgoletni učenec in prijatelj dalajlame. Film prikazuje 89-letnega dalajlamo, ki neposredno v kamero govori o univerzalnem iskanju notranjega miru in sreče ter potencialu za mirno in srečno 21. stoletje.
"Modrost sreče občinstvu ponuja edinstveno izkušnjo gledanja ter s pomočjo modrega in presenetljivo zabavnega glasnika slavi našo skupno človečnost," je povedal Oren Moverman.
Poleg intervjuja z dalajlamo bo film vseboval še neobjavljene in na novo restavrirane arhivske posnetke iz tibetanskih vladnih arhivov, ki bodo osvetljevali zgodbo o 14. dalajlami. Ta se je rodil kot Tenzin Gjaco in uradno postal duhovni voditelj Tibeta leta 1940 pri svojih štirih letih.
Dalajlama v filmu razmišlja o uravnoteženju tisočletja stare tibetanske budistične tradicije s sodobnimi vrednotami sedanje globalizirane družbe. Izgnani verski in politični voditelj Tibeta je leta 1989 prejel Nobelovo nagrado za mir za svoja prizadevanja, da bi na nenasilen način končali kitajsko prevlado v Tibetu. "Še nikoli prej nismo na filmu videli Nobelovega nagrajenca za mir tako od blizu in tako osebno," je povedala režiserka Barbara Miller.
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.