Se res vse začne doma? So medvrstniškemu nasilju pospešek dala družbena omrežja? Fizičnemu nasilju namreč sledijo še ustrahovanja in sramotenje s posnetki napada po družbenih omrežjih. So starši kos otrokom, so opolnomočeni, sledijo trendom? Imajo šole, učitelji znanje in vzvode, kako ukrepati, kje potegniti ročno zavoro?
"Izbruhi nasilja med mladimi so dejanja in zločin, ki najbolj bolijo. Skrb vzbujajoče je, da se ob srhljivih dogodkih ustrahovanja in zaničevanja prek telefonov in omrežij nadaljujejo tudi v nekoč varnem zavetju doma. V oddaji s pomenljivim naslovom NEnasilje bomo odgovarjali na izzive mladih, staršev, učiteljev in s prepletom zgodb ponujali rešitve," sporoča urednica oddaje Alenka Marovt.
"Celjski primer medvrstniškega nasilja je naša iztočnica, primer, ki je znova opozoril na sicer vseprisotno problematiko. Medvrstniško nasilje se dogaja vsak dan, nam pripovedujejo mladi. Dogaja se v šoli, na igrišču, avtobusu, spletu. V oddaji ne bomo obsojali, ne bomo iskali krivcev in žrtev, pač pa rešitve. Kaj moramo kot družba delati drugače, da bomo strpni, prijazni drug do drugega, razumevajoči in empatični," se sprašuje voditeljica Maja Sodja.
Slovenija, pogovorimo se. O fenomenih družbenih omrežij, o grajenju mladostnikove podobe za vsako ceno, kako prepoznati znake, kako ukrepati, kako postaviti meje, kako vzgajati in slišati otrokove stiske? Kako družbi nazaj vcepiti vrednote, staršem in učiteljem avtoriteto?
Pogovorimo se. O mladosti brez nasilja.
22. maja ob 20.00 na POP TV