Zmagovalci, nominiranci in poraženci
2: Najkrajši zahvalni govor Patty Duke (1962) in Anthonyja Quinna (1956) je vseboval zgolj dve besedi: "Thank you" (slovensko hvala).
2: Število družin, ki imajo zmagovalce v treh generacijah – družina Huston: igralec Walter Huston (Zaklad Sierra Madre, stranska vloga), režiser John Huston (Zaklad Sierra Madre, režija in scenarij) in igralka Anjelica Huston (Čast Prizzijevih, stranska vloga); družina Coppola: skladatelj Carmine Coppola (Boter 2, izvirna glasbena podlaga), režiser Francis Ford Coppola (Boter 2, režija), režiserka Sofia Coppola (Izgubljeno s prevodom, režija).
4: Katharine Hepburn je igralka, ki je prejela največ oskarjev v zgodovini, s tremi nagradami ji med drugimi sledijo tudi Meryl Streep, Jack Nicholson in Daniel Day-Lewis.
8: Rekord za največje število igralskih nominacij brez zmage držita Glenn Close in Peter O'Toole, med največjimi poraženci brez oskarja je še Amy Adams (šest nominacij).
10: Število let, ki jih je imela igralka Tatum O'Neal, ko je postala najmlajša prejemnica oskarja za stransko vlogo v filmu Papirnati mesec.
11: Največje število nagrad, ki jih je prejel film v eni noči – Ben Hur (1959), Titanik (1997), Gospodar prstanov: Kraljeva vrnitev (2003).
14: Število zmag, s katerimi se ponaša Italija, ki je najbolj uspešna država v kategoriji tujejezičnih filmov.
21: Največje število igralskih nominacij v zgodovini podelitve ima Meryl Streep, ki ima pred Katharine Hepburn in Jackom Nicholsonom prednosti za kar kar devet nominacij.
59: Posameznik, ki je prejel največje število nominacij je Walt Disney, od 59 nominacij je domov odnesel 22 oskarjev.
32 let: Starost Damiena Chazella (Dežela La La) – najmlajšega oskarjevega nagrajenca v kategoriji za najboljšo režijo.
89 let: Starost Jamesa Ivoryja, ko je leta 2018 osvojil oskarja za najboljši prirejeni scenarij za film Pokliči me po svojem imenu in tako postal najstarejši prejemnik te prestižne nagrade.
60 odstotkov: Toliko naj bi se dvignila vrednost zaslužka tistim, ki zmagajo v kategoriji za najboljšega igralca ali igralko.
Dolžina, gledanost in teža
15 minut: Toliko je trajala prva podelitev leta 1929, medtem ko je najdaljša podelitev leta 2002 trajala kar štiri ure in 23 minut.
234 minut: Čas najdaljšega filma (V vrtincu, 1939), ki je zmagal v kategoriji za najboljši film.
57,2 milijona: Največje število gledalcev, ki si je leta 1998 ogledalo podelitev pred malimi zasloni – to je bilo leto, ko je največ zlatih kipcev prejel Titanik. Najnižja gledanost je bila zabeležena lani, ko je oskarje gledalo zgolj 10,4 milijona gledalcev.
3,86 kilograma: Teža kipca, ki v višino meri 34 centimetrov.
Kakšni pa so stroški in zaslužki?
366 evrov: Vrednost zlatega kipca, ki ga prejmejo zmagovalci – v zgodovini podelitve so jih podelili 3140.
690 evrov: Vsak nominiranec dobi dve vstopnici, če želi na podelitev povabiti še koga, pa mora za vstopnico odšteti skoraj 700 evrov.
23.000 evrov: Toliko stane rdeča preproga, ki je velika kar 4600 kvadratnih metrov.
14.000 - 24.000 evrov: Povprečna plača voditelja, ki v igralskem cehu velja za nizko, saj naj bi zvezdnik vlogo sprejel predvsem zaradi časti.
190.000 evrov: Povprečna vrednost darilne vrečke, ki jo prejmejo vsi nominiranci v kategorijah za najboljše igralce in v kategoriji za najboljšega režiserja, s tem pa organizatorji poskrbijo, da so vsi zmagovalci večera. Leta 2020 je vrečka vsebovala 12-dnevno potovanje na luksuzni jahti v vrednosti 71.000 evrov.
9 milijonov evrov: Toliko največje hollywoodske zvezdnice v povprečju zapravijo za svoj izgled, medtem ko povprečni obiskovalci odštejejo približno 1,4 milijona evrov.
9 milijonov evrov: Povprečni dobiček, ki se po zmagi obeta najboljšemu filmu večera.
37 milijonov evrov: Toliko je podelitev lani stala organizatorje.
116 milijonov evrov: Toliko mesto Los Angeles na gospodarski ravni letno profitira od podelitve.
137 milijonov evrov: Znesek, ki ga je leta 2020 zaslužila televizijska hiša ABC od oglaševanja – cena 30 sekundnega oglasnega mesta med televizijskim prenosom stane približno 1,8 milijona evrov.