Za bolezen, ki je bila diagnosticirana Robinu Williamsu, so značilna tudi druga stanja, kot so nihanje pozornosti, vidne halucinacije, upočasnjenost gibov, težave pri hoji in okorelost, pogosti pa so čezmerni gibi med spanjem, depresija in spremembe razpoloženja. Igralec je pred šestimi leti storil samomor, saj se je dolga leta boril tudi s tesnobo, njegove psihične težave pa so bile posledica omenjene bolezni.

Dokumentarni film Robin's Wish odkriva potek njegovih zadnjih dni pred smrtjo, ko je hollywoodski zvezdnik doživljal mešanico občutkov upanja in obupa. Komik, ki je oboževalcem prinašal toliko veselja in smeha, je pred smrtjo močno trpel, vzrok za njegove duševne bolečine pa je družina izvedela šele po njegovi smrti, saj o malo znani bolezni, za katero je trpel, niso vedeli skoraj ničesar.
Žena pokojnega igralca, Susan Schneider Williams je spregovorila o izboru imena za filmski izdelek in razložila: ''Z Robinom sem se pred smrtjo pogovarjala o tem, kakšna si želi, da bi bila njegova življenjska zapuščina, ko je čas, da gremo. Kako bi si želeli, da bi se ljudje ob nas počutili. Brez oklevanja je izstrelil: ''Želel bi pomagati ljudem, da se manj bojijo!'''' Zato so se ustvarjalci filma ob posvetu s Susan odločili, da bo naslov dokumentarnega filma kar Robinova želja (Robin's wish).
Ob obletnici smrti pa je o preminulem igralcu spregovorila tudi njegova hči Zelda Williams. Kot vsako leto bo tudi letošnji 11. avgust v spomin na očeta preživela odsotna z družbenih omrežij. Pravi, da je zanjo enostavno preveč naporno brati in spremljati vse poklone oboževalcev v sliki in besedi, ki spominjajo na očeta. Z objavo na Twitterju je razložila svoje doživljanje spomina na očeta, obenem pa opomnila, naj si vsi, ki jih pestijo težave z mentalnim zdravjem, čim prej najdejo primerno pomoč.
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.