Melanija Knavs se je rodila 26. aprila 1970 v Novem mestu, odraščala pa je v Sevnici. Njen manekenski potencial je pri njenih rosnih 16 letih odkril slovenski fotograf Stane Jerko. In prav njegove fotografije najstnice Melanie so nekako sprožile njeno manekensko kariero.
Pri osemnajstih letih je podpisala pogodbo z modno agencijo v Milanu in tako se je začela njena kariera vzpenjati. Že leta 1990 se je preselila v Združene države Amerike, kjer je po osmih letih spoznala Donalda Trumpa, s katerim si je ustvarila družino.
V svetu je bila najprej znana kot fotomodel, nato kot žena Donalda Trumpa, leta 2016 se je okitila z nazivom prve dame Amerike. Njen stil je eleganten in sofisticiran, na trenutke pa malo spominja na nekdanjo ameriško prvo damo Jackie Kennedy.
Odkar je postala prva dama, je pod drobnogledom javnosti. Večkrat je bila deležna številnih kritik na račun njene slabe izgovorjave angleščine, nepremišljene izbire oblačil za določene priložnosti (slavna zelena jakna z napisom "Vseeno mi je, kaj pa tebi?"). Prva dama ZDA je tako oblečena odšla na obisk k migrantskim otrokom, ki so jih ločili od njihovih družin na mehiško-ameriški meji. Njena modna izbira je sprožila številne protestne akcije.
Čeprav je nedavno izjavila, da se ne strinja z vsem, kar reče njen mož in na kakšen način komunicira z javnostjo, ga vedno podpira, mu pomaga pri političnih obveznosti in stoji ob strani. Čeprav sta na prvi pogled še vedno enotna in naklonjena, pa se Melnaia svojemu možu kdaj tudi zoperstavi. Že večkrat se je zgodilo, da se je v javnosti neopazno trudila izmakniti možu, ko jo je želel prijeti za roko.
Kdo pravzaprav je Melania Trump?
V luči ameriških predsedniških volitev je še posebej aktualna evropska premiera dokumentarnega filma o prvi dami Melanii, ki si ga lahko ogledate danes ob 17.40 na POP TV.
Portret nemško-francoske mreže Arte z naslovom "Kdo je Melania Trump" prikaže njeno zgodbo o odraščanju v komunistični Jugoslaviji, obiskali so tudi njen rojstni kraj Sevnico in posneli nekdanjo družinsko hišo.
Premierno boste lahko videli, kako na Melanio in njeno pot do svetovne slave gledajo evropski kolegi: ali je res spletkarka, ki se ne znajde v središču pozornosti ali pa je simbol vrnitve k moralnim vrednotam. Politični novinar Laurence Haim jo je opazoval več let in pravi, da je resnica veliko bolj kompleksna ...
KOMENTARJI (111)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.