Barbenheimer je fenomen, ki ga bo težko ponoviti, a to ni ustavilo ustvarjalcev filmov Žlehtnoba in Gladiator II. Tako filmska različica broadwayskega muzikala kot nadaljevanje kultne klasike sta v številnih državah izšla na isti dan. Odgovorni za promocijo filmov si tako že manejo roke in ustvarjajo vsebine, s katerimi bi potencialno lahko ustvarili nov fenomen. Ta ima tudi že svoje ime – Glicked.
Podobno kot pri Barbenheimerju tudi pri duetu Glicked gre za filma, ki sta si tako žanrsko kot estetsko popolnoma nasprotna. Na eni strani zabavna in čustvena glasbena zgodba iz čarobne dežele Oza, na drugi epska saga o moči, spletkah in maščevanju v starem Rimu. Na eni strani rožnata in zelena barva, bleščice in vse, kar sodi zraven, na drugi strani temni odtenki in kri.
Eden od ključnih dejavnikov pri Barbenheimerju je bilo prav to, da so ustvarjalci obeh filmov sprejeli dejstvo, da sta filma nepričakovano povezana in se priključili fenomenu. Tako Barbie kot Oppenheimer sta dosegla zavidljive rezultate. Film Barbie je postal najbolj dobičkonosen film preteklega leta, v zgodovino pa se je zapisal tudi kot najbolj dobičkonosen film, ki ga je režirala ženska. Oppenheimer pa je pometel s konkurenco, ko je prišel čas za filmske nagrade. Samo na najpomembnejši podelitvi nagrad v Hollywoodu je osvojil kar sedem oskarjev, tudi za glavnega igralca, režijo in najboljši film.
"Konkurenca je dobra za trg. To je dobro za potrošnike," je o potencialnem novem fenomenu dejal Michael O'Leary, predsednik in izvršni direktor Nacionalnega združenja lastnikov kinodvoran. "Imeti dva odlična filma, ki izideta hkrati, je preprosto multiplikacijski učinek." Prve ocene poznavalcev ocenjujejo, da bo več dobička v blagajne prinesla filmska različica broadwayske predstave.
KOMENTARJI (14)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.