Film/TV

Film 'Tenet' ob začetku predvajanja prinesel več kot 40 milijonov evrov

London, 02. 09. 2020 08.33 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min
Avtor
STA, P.Z.
Komentarji
0

Vohunska drama režiserja Christopherja Nolana je ob premiernem koncu tedna zaslužila okoli 42 milijonov evrov, od tega so skoraj šest milijonov doprinesli britanski obiskovalci kinematografov. 'Tenet' je prvi med velikimi hollywoodskimi naslovi, ki je prišel v kinematografe po marčevskem zaprtju kinodvoran.

Tenet je v britanske kino blagajne prinesel največ denarja v zadnjih sedmih mesecih po filmu 1917 Sama Mendesa, ki je na velika platna prišel januarja. Premiera naj bi testirala, ali so se ljubitelji filmov pripravljeni vrniti v kinematografe v večjem številu, saj britanska filmska industrija poskuša vsaj nekoliko rešiti letošnje leto, ki bo predvidoma najslabše za kino blagajne v treh desetletjih. Med londonskimi gledalci filma Tenet je bil tudi Tom Cruise, ki si ga je prišel ogledat z masko.

'Tenet' je delo režiserja Christopherja Nolana. V akcijskem filmu se pojavi tudi igralec John David Washington.
'Tenet' je delo režiserja Christopherja Nolana. V akcijskem filmu se pojavi tudi igralec John David Washington. FOTO: Profimedia

"Mednarodno smo fantastično začeli in ne bi mogli biti bolj zadovoljni," je dejal predsednik Warner Bros Pictures Toby Emmerich in dodal: "Glede na edinstvene okoliščine predvajanja filmov po svetu vemo, da tečemo na maratonu in ne na vso moč."  Premiero filma Tenet so v ZDA, ki je daleč največji filmski trg na svetu, večkrat prestavili zaradi razširjenosti pandemije. Nato pa so se pri produkcijski hiši odločili za nepredstavljiv korak, da bodo film najprej predvajali drugod. Ker je bil mednarodni odziv na film dober in finančno bolj uspešen, kot so načrtovali analitiki, je veliko tudi upanje, da bo Tenet v prihodnjih dneh ponovil uspeh ob premieri na velikih trgih, kot sta ZDA in Kitajska.

"Ob sijajnem finančnem uspehu tega konca tedna je postalo očitno, da lahko en sam film zažene industrijo," je po pisanju britanskega The Guardiana dejal medijski analitik pri podjetju Comscore Paul Dergarabedian. Ker na sporedu primanjkuje svežih hollywoodskih uspešnic, so se morali kinematografi opirati na klasične filme in stare uspešnice, ki prinesejo manj denarja. Med deset najbolj gledanih se je med koronavirusnim zaprtjem tako vrnil originalni Jurski park iz leta 1993. Porast v blagajnah po slabem julijskem odprtju kinematografov, ki je britanskim in irskim kinematografom prinesel približno 1,1 milijona evrov na teden, napoveduje dobre zaslužke za bližajoče se premiere, med katerimi bo novi film o Jamesu Bondu Ni čas za smrt. Ta bo slovensko premiero doživel 12. novembra.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.