V tem primeru ne gre za zvezdnike, studie in glamur, ampak za tisoče zaposlenih, kot so prodajalci vstopnic, čistilno osebje in filmski tehniki. Christopher Nolan se boji, da bodo posledica zaprtje številnih kinematografov in odpuščanja. Zato je pozval ameriški kongres, naj jih podpre s finančno pomočjo, poroča nemška tiskovna agencija dpa.
Kinematografi so kraji, kjer se ljudje srečujejo. Še posebej v teh časih, ko to ni mogoče, bi vrednost takšne skupnosti postala še posebej jasna. Ko bo kriza minila, pa bo bolj kot kdaj koli prej pomembno, da "živimo in ljubimo, se smejimo in jočemo skupaj," je povedal Nolan v članku. Novi filmi bi lahko potem znova tudi spodbudili gospodarstvo.
Nolanov zadnji film, vojna drama Dunkirk, je bila leta 2018 nominirana za osem oskarjev, med drugim za najboljšo režijo in najboljši film. Njegov novi film, vohunski triler Tenet z Johnom Davidom Washingtonom in Robertom Pattinsonom, pa bi po načrtih moral priti v kine letošnjega julija.
Kriza zaradi koronavirusa je ohromila zabavno industrijo. Filmska in televizijska produkcija sta ustavljeni, premiere filmov so odpovedane, kinematografi po svetu pa zaprti.
KOMENTARJI (10)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.