Režiser Mitja Okorn je pričevanja obolelih nanizal v polurni dokumentarec o bolezni, ki že leto in pol duši svet. Njegovi sogovorniki so, s težjimi ali blažjimi posledicami, svojo kalvarijo preživeli, niso pa vsi, s katerimi so si zrli v oči v času, preživetem v bolnišnici, imeli enake sreče.
Kot bolezen sama zdaj tudi film razdvaja javnost. Medtem ko ga eni sprejemajo z odobravanjem in jih je vzpodbudil k cepljenju, Okornu spet drugi očitajo, da je pristranski, da je predstavil samo obolele s hujšim potekom bolezni, da se je prodal vladi. Okorn je za našo oddajo 24UR ZVEČER dejal, da je zaradi vsega kar malo v šoku. In še, da je napel moči, da bi za snemanje pričali tudi ljudje, ki naj bi utrpeli posledice zaradi cepiva, a da mu jih niti iniciative proti cepljenju niso zagotovile.
"Čisto vsakemu sem odpisal in to jih je bilo vsaj 20. Rekel sem, dajte me povezati. Pa je bilo konec, saj se nočejo izpostavljati," pojasnjuje Okorn. Zgrožen je, da so ljudje apriori proti izdelku le zato, ker je bila njegov naročnik vlada. "Kako si lahko jezen, kako lahko pljuvaš ... Ljudi smo posneli, ko so bili v komi, ko so skoraj umrli. Kako se lahko iz tega norca delaš? To moraš biti res čuden človek," še pove.
Dodaja še, da bo na koncu tako ali tako vsak sam moral dati na tehtnico, ali bo tvegal hujši potek bolezni in imel dolgotrajne posledice, ali pa se bo preprosto cepil. Zanj, kot zaključi, po posnetih izpovedih, ni bilo več nobenega dvoma. Pretehtalo je v korist cepljenja.
KOMENTARJI (134)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.