Število potnikov in veliko povpraševanje, ki še kar traja, so za Amona zadostni pokazatelji, da je pomorska linija med obalnimi mesti potrebna. Amon je za prve tri mesece voženj v projektu zapisal, da bo opravil 246 voženj, a jih je v resnici 320, temu primerno je tudi višje število prepeljanih potnikov in večja zasedenost ladje, ki sprejme na krov 81 potnikov. Planski stroški obratovanja so bili izračunani za 53-odstotno zasedenost in znašajo 20,8 milijona tolarjev. Morska linijska povezava pa je v nekaj mesecih delovanja dosegla že 66-odstotno zasedenost in opravila za 30 odstotkov več voženj, kot so načrtovali, sorazmerno s tem pa so se višali tudi stroški.
Župani obalnih mest in ministrstvo za malo gospodarstvo in turizem so projekt, ki predvideva 5-letno financiranje z zmanjševanjem finančne soudeležbe v projektu, podprli pred uvedbo linije, ki je alternativa avtobusnemu in avtomobilskemu prometu. Izolski podjetnik je upravičeno zaskrbljen, ker občine niso še primaknile svojega deleža, zato pričakuje, da bodo županji in župan kmalu zavzeli jasno stališče, če se jim zdi pomorska linija smotrna.
Podjetje Aquamarin, katerega lastnik je Amon, kljub vsemu že načrtuje nakup nove ladje, s katero bi križno vzdrževal linijo Ankaran-Portorož. "Če se dogovor z občinami ne obnese, lahko svojo storitev ponudim v kateri koli drugi državi," je bil odločen Amon.