Predsednik stranke SDS Janez Janša se sicer strinja, da je pokojninska reforma nujna, a trenutno nikakor ne prioriteta. Kot je dejal za agencijo Reuters, bi jo uredili v prvih dveh letih mandata, ni pa pokojninska reforma ključna za kratkoročno reševanje slovenskega gospodarstva.
Kot je pojasnil Janša, so že v času vladne kampanje za pokojninsko reformo pripravili paralelni zakon, ki pa ga koalicija ni upoštevala. Če bi ga, tako meni Janša, bi tudi podprli pokojninsko reformo. Pri svojih predlogih za pokojninsko reformo v SDS vztrajajo še danes, njihova ključna predloga pa sta osebni pokojninski račun in načelo pravičnosti pri podaljšanju delovne dobe. "Tudi z ekonomskega vidika ni razumno, da se vse sili v delo tudi pri 65 letih, sploh ob upoštevanju dejstva, da je na tisoče mladih brez zaposlitve," je poudaril Janša.
Namesto pokojninske reforme bi se Janševa vlada, če bi zmagali na volitvah, prioritetno lotila projekta 10 + 100, kakor so ga poimenovali. "Število 10 pomeni prvih deset ključnih ukrepov, s katerimi želimo varčevati in takoj začeti postopke za hitrejši gospodarski razvoj in ustvarjanje delovnih mest. Število 1000 pa predstavlja toliko ukrepov v vseh štirih letih vlade za dosego teh istih ciljev," je še povedal Janša.
Prvak SDS je sicer v pogovoru poudaril tudi, da je treba "v naslednjem mandatu na vsakem koraku varčevati in storiti vse za povečanje proračunskih prihodkov, vendar pa bo trajalo leto in pol do dve leti za zmanjšanje primanjkljaja v skladu z maastrichtskimi kriteriji".
KOMENTARJI (15)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.