O pogodbi iz Nice bo predvidoma še danes glasoval tudi francoski parlament. Razprava v narodni skupščini naj bi se predvidoma končala pozno zvečer, sicer pa morajo potem pogodbo potrditi še v senatu. Pogodbo iz Nice je kot prva država članica EU s 1. junijem že ratificirala Danska, preden pa bo pogodba stopila v veljavo, jo morajo ratificirati še v vseh ostalih članicah EU.
Francoski in nemški državniki so danes v Freiburgu sicer razpravljali tudi o neširjenju orožja za množično uničevanje, kar naj bi bila sicer tema predvsem na petkovem vrhu EU v Goeteborgu. Francoski predsednik je k tovrstnim naporom pozval že minuli petek, ko je predlagal, da bi EU pripravila mednarodno konferenco, posvečeno političnim naporom v prizadevanjih za neširjenje jedrskega orožja, ne glede na usodo ameriških načrtov o izgradnji protiraketnega ščita. Omenjena pobuda naj bi po navedbah virov blizu Chiraca pri evropskih partnerkah naletela na "dober odziv", še posebej pa naj bi to veljalo za nemške sogovornike.
Schroeder, Chirac in Jospin so se dotaknili tudi evropske turneje ameriškega predsednika Georgea Busha in se ob tem ponovno zavzeli za ohranitev protokola iz Kjota o emisijah toplogrednih plinov. Od Kjotskega protokola so Američani sicer odstopili že pred časom, pod vprašaj pa ga je v zadnjem času postavila tudi nova italijanska vlada.